Nedělní Noční linka: Pohádky dělají náš život krásnějším

12. září 2021

Máte rádi pohádky? Jaké byly a jsou vaše nejoblíbenější? Posloucháte rozhlasové pohádky, skřítka Hajaju a co vám četli rodiče, když jste byli malí? Čtete i vy svým dětem nebo vnoučatům? Vítězí u vás klasické pohádky nebo se vám líbí i modernější pojetí? Jaká konkrétní pohádka je vaší srdeční záležitostí? 

Celý život se odvíjí od dětství. A pokud máte krásné, hezké dětství, tak nic nebrání tomu, abyste měli krásný a hezký život. To jsou slova Jiřího Lábuse, patrona hlavního města pohádky. Tím se stal opět po roce Jičín v Královéhradeckém kraji.

Festival s názvem Jičín město pohádky je už tradicí a láká malé i velké k zajímavým zážitkům. Pohádky, písničky z pohádek mají lidé rádi napříč generacemi.

Jaké pohádky se líbily a líbí vám? Na vaše příběhy a vyprávění se těší moderátor Noční linky Karel Sladký. K tématu mu můžete napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...