Nedělní Noční linka: Když už je turistů moc

7. červenec 2019

Žijete v místě, kde se v posledních letech turistický ruch zvýšil? Co vám vadí? Co naopak zájem návštěvníků přinesl vašemu městu, regionu? 

Která města, památky nebo přírodní zajímavosti praskají ve švech? Je dobře, že lidé chtějí poznávat Českou republiku, že podporují českou ekonomiku? Nebo by si turismus zasloužil regulaci? Jak by takové mantinely měly vypadat? Pracujete v turistické oblasti?  

Nejnavštěvovanějším místem v České republice byl v roce 2018 podle statistik agentury CzechTourism Pražský hrad, kterým prošlo 2,44 milionu lidí, druhým nejoblíbenějším cílem je lanová dráha na Petřín a třetím pražská zoologická zahrada.

Na jihu Čech je mezi turisty nejvyhledávanějším hrad a zámek v Českém Krumlově, kde kvůli velkému počtu návštěvníků uvažuje Národní památkový ústav o regulaci už při příchodu na nádvoří nebo do zahrad.

autor: Romana Lehmannová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.