Nedělní Noční linka: Když už je turistů moc

7. červenec 2019

Žijete v místě, kde se v posledních letech turistický ruch zvýšil? Co vám vadí? Co naopak zájem návštěvníků přinesl vašemu městu, regionu? 

Která města, památky nebo přírodní zajímavosti praskají ve švech? Je dobře, že lidé chtějí poznávat Českou republiku, že podporují českou ekonomiku? Nebo by si turismus zasloužil regulaci? Jak by takové mantinely měly vypadat? Pracujete v turistické oblasti?  

Nejnavštěvovanějším místem v České republice byl v roce 2018 podle statistik agentury CzechTourism Pražský hrad, kterým prošlo 2,44 milionu lidí, druhým nejoblíbenějším cílem je lanová dráha na Petřín a třetím pražská zoologická zahrada.

Na jihu Čech je mezi turisty nejvyhledávanějším hrad a zámek v Českém Krumlově, kde kvůli velkému počtu návštěvníků uvažuje Národní památkový ústav o regulaci už při příchodu na nádvoří nebo do zahrad.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.