Neděle: Konopí - lék, nebo cesta k závislosti?

15. červen 2014

Myslíte si, že konopí opravdu pomáhá? Máte ve svém okolí někoho, kdo se jím léčí, zkoušeli jste ho sami? Zlegalizovali byste konopí natolik, aby si ho každý mohl beztrestně pěstovat na zahrádce, nebo bude stačit, když si ho pacienti koupí v lékárnách na předpis? A nebudou se pak předpisy zneužívat? Nebo byste naopak konopí nechali v plošném zákazu, protože jeho kouření vede k užívání tvrdších drog?

Konopí mohou lidé pro léčebné účely v České republice používat rok a čtvrt. Několik měsíců už mělo být dostupné v lékárnách. Zatím se ale neprodal ani gram, a to kvůli špatně nastavenému systému, který garantuje stát. Proto lidé, kteří se konopím léčí, rostliny dál pěstují na svých zahrádkách a kvůli tomu balancují na hranici zákona.


Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová