Napadl sníh, o prázdninách se bude lyžovat. Češi míří i do rakouského skiareálu Hochficht

3. únor 2023 08:28

Děti mají pololetní prázdniny, a tak tisíce rodin míří na hory. Vydatná sněhová nadílka v týdnu podstatně zlepšila podmínky pro lyžování. Plní se nejen české hory, ale i nedaleká příhraniční střediska, například rakouský Hochficht, největší šumavský skiareál, z jehož vrcholků je při dobrém počasí vidět jihočeská přehrada Lipno.

Skiareál Hochficht v Rakousku navštěvuje mnoho Čechů. „My jsme z Prahy, ale byli jsme na chalupě u Strakonic, odkud už to sem nebyla tak dlouhá cesta, tak jsme vyrazili,“ popisují Agáta a Vojtěch.

Další lyžař přijel z Berouna. „Jsem tu asi po deseti letech. Nalákala mě předpověď počasí, že tu bude sníh. Věděl jsem také, že areál zvětšili, tak jsem ho chtěl vyzkoušet,“ říká.

Zástupce skiareálu Kevin Blažek si aktuální podmínky velmi pochvaluje. „Jsme velice šťastní, že ten návrat zimy přišel v pravý moment, kdy začínají jarní prázdniny. Máme sněhu dostatek, nadále sněží, sjezdovky jsou skvěle připravené a zima pokračuje,“ popisuje.

Čtěte také

Čeští lyžaři podle něj tvoří téměř třetinu návštěvníků. „Velice nás těší, že Češi na Hochfichtu rádi lyžují a rádi se sem vracejí. Také proto u nás pracuje docela dost lidí z Čech,“ dodává.

Například v půjčovně sportovního vybavení pracuje Michal Roháček. „Tady je spousta Čechů, protože jsme přímo na hranicích. Já tu pracuji pátou sezonu, dostal jsem se k tomu vlastně náhodou. Pracoval jsem v Rakousku na stavbách, postupně jsem se naučil německý jazyk a ke sportu jsem měl vždycky blízko, tak to přišlo nějak spontánně. Vyzkoušel jsem to a zůstal jsem,“ vypráví.

Jak potvrzuje mluvčí skiarálu Hochficht Martin Řezáč, příznivé podmínky umožňují otevřít všechny části areálu. „Jedou všechny lanové dráhy a vleky, u sjezdovek zbývá otevřít poslední dvě, jejichž příprava se právě dokončuje, takže je to na spadnutí,“ doplňuje.

Spustit audio

Související