Najít zaměstnání po padesátém roce života je náročné a neúspěch často uchazečům způsobuje i psychické problémy

6. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Alena Bártíková z MPSV a Naděžda Boušková ze společnosti Ledax

Cílem projektu "Společnost přátelská zaměstnávání lidí 55+" je, aby Jihočeský kraj byl atraktivním regionem nejen pro život, ale i podnikání a práci. Hosty jsou Alena Bártíková z Ministerstva práce a sociálních věcí a Naděžda Boušková ze společnosti Ledax.

Má člověk ve věku 55 let a více, který ztratil zaměstnání a hledá nové, mít důvod obávat se, že nové zaměstnání nenajde?

 „Určitě, obavy jsou na místě v dnešní době pandemie ještě více,“ říká Naděžda Boušková ze společnosti Ledax. Obtížně hledají nové zaměstnání dokonce lidé už s věkem kolem padesáti let.

„Dokonce se setkávám s takovými názory, že se jim někde ani neozvou zpět, když pošlou svůj životopis,“ dodává Naděžda Boušková.

Jak zaměstnavatele motivovat? Na to nedává v úvodu rozhovoru jednoznačnou odpověď, ale své zkušenost ano:

„My zaměstnáváme řadu lidí ve věku 55 a více, pracují u nás i lidé důchodového věku. Máme s tím výborné zkušenosti mezigenerační spolupráce. Starší lidé mají zkušenosti, které je předávají mladším. Naopak mladší jim předávají zkušenosti práce s technikou a jazykovým vybavením.“

Celý rozhovor si poslechněte online. nebo si jej stáhněte do svých počítačů a mobilů k pozdějšímu poslechu.

autor: Český rozhlas České Budějovice | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio