Na zlé se zapomíná – málo známý, ale hřejivý duet Jany Hlaváčové a Luďka Munzara, kterému by bylo devadesát

18. březen 2023

Bohužel, již nežijící velký český herec, divadelní, filmový i rozhlasový, dlouholetý člen činohry Národního divadla Luděk Munzar spatřil světlo světa v Nové Včelnici na Jindřichohradecku 20. března 1933,  v pondělí to tedy bude devadesát let. 

I když přesněji by se mělo napsat v Novém Etynku, jak se městečko původně jmenovalo. „Když mi byl rok, tak se naši odstěhovali do východních Čech, takže já jsem skoro osmdesát let se vším všudy hradeckej votrok,“  tak mi svůj jihočeský původ pan Luděk Munzar v rozhovoru před deseti roky vysvětlil s tím, že někde se člověk narodit musí. 

Přesto že vyrůstal jinde, měl Luděk Munzar k jihu Čech pěkný vztah jako k místu natáčení, ale také třeba zásluhou mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově, který mu přinesl nejeden umělecký zážitek. 

A když už jsem zmínil hudbu, tak v této souvislosti vám zahrajeme  duet Luďka Munzara, jinak vášnivého a aktivního příznivce letectví a automobilových závodů, s jeho paní Janou Hlaváčovou, taktéž vynikající herečkou. A je to milý příklad hereckého zpívání. 

Písnička, k níž napsala text Jiřina Fikejzová, je zajímavá tím, že pod ní je jako autorka hudby podepsána zpěvačka Marie Rottrová. Hvězdnou hereckou manželskou dvojici na podzim roku 1989 doprovodil studiový orchestr řízený Vítězslavem Hádlem.

A duet má moudrý název: Na zlé se zapomíná.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio