Na vidovském Zelnobraní se narodí obří housenka, která míří do knihy rekordů

29. září 2017
03528866.jpeg

Lidé ve Vidově budou šlapat zelí a trhat rekordy. Tyto činnosti a další zábavu oslavující sklizeň zelí přinese tradiční Zelnobraní, které se koná v sobotu 30. září. Součástí programu bude i prohlídka krouhárny v Roudném.

„Bude se tvořit obří housenka z hlávek, se kterou se chceme dostat do české knihy rekordů. Všichni návštěvníci se mohou zapojit. Pak se spočítá, z kolika hlávek je vytvořena, a také to návštěvníci budou moci počet tipovat v soutěži o ceny,“ zve vedoucí krouhárny zemědělského podniku Malše Roudné Eduard Šebenda.

Kromě tohoto neobvyklého tvora vyroste ve sportovním areálu také speciální zelná ulička. Návštěvníkům přiblíží dlouhou cestu zelí na náš stůl. „Připravili jsme takový fotopás, aby lidé viděli, jak vůbec vypadá semínko zelí a co se dál děje až po sklizeň a zpracování,“ dodává Eduard Šebenda.

Chybět samozřejmě nebudou pochoutky a další produkty ze zelí. Ve vidovském sportovním areálu a také na návsi se objeví pódium, na kterém herci zahrají pohádky, vystoupí country i dechovkové kapely a vicemistr světa v dřevorubeckém sportu Martin Komárek.

Část programu se odehraje v krouhárně zelí v Roudném, kam mimořádně bude jezdit z Vidova retroautobus. „Na krouhárně bude Den otevřených dveří. Prohlídka bude třikrát za den, lidé se podívají do provozu. Kdo si pospíší a přijde ráno, uvidí tu krouhárnu v chodu,“ připomíná vedoucí.

Zelnobraní začne v sobotu 30. září v 10 hodin. Zakončí ho taneční zábava, která potrvá až do půlnoci.

  • Aktuální dění
  • Zpráva
  • Zelnobraní
  • Vidov