Na Šumavě už sice napadl sníh, ale počasí ještě přeje opravám ulic

24. listopad 2017
Na Kubově Huti upravují cestu k železniční stanici. Je to potřeba, protože všichni návštěvníci obce se tudy chodí dívat na nejvýše položené nádraží v republice

Než na sjezdovky v Kubově Huti vyjedou lyžaři, bude hotový nový asfalt za obecním úřadem. Slibuje to vedení šumavské obce. Teploty neumožňují využití sněžných děl, ale bagristům počasí vyhovuje.

Sníh, který zatím napadl, nezastavil práce na cestě k železniční stanici v Kubově Huti. „Jsme v přípravné fázi opravy komunikace k nádraží. Jsem moc rád, že se se nám podařilo získat nějaké finanční prostředky od Jihočeského kraje,“ potvrdil starosta Zbyněk Klose.

Cestu podle něj bylo třeba upravit, protože všichni návštěvníci Kubovy Huti se jdou podívat na nejvýše položené nádraží v České republice.

U komunikace budou žulové obrubníky, opěrná zídka a v budoucnu i chodník. I když kopce už jsou zasněžené, starosta věří, že se vše stihne do mrazů. Kubova Huť zaplatí za úpravy cesty k nádraží více než půl milionu korun.

Počasí nahrálo i rekonstrukcím v Prachaticích. Úpravy končí ve Slámově ulici. „Počasí nám zaplaťpánbů přálo, takže se povedlo dát do finální podoby veškeré veřejné plochy Slámovy ulice,“ řekl starosta Martin Malý.

Úplně hotovo ale podle něj ještě není. „Ještě děláme zázemí za restaurací Hubertus, kde by mělo být stání na kontejnery, ale to už není nic zásadního, tam není takový provoz,“ dodal.

Kromě rekonstrukce Slámovy ulice stihli před zimou v Prachaticích dokončit za bezmála šest milionů korun i práce v Duhové ulici.

  • Aktuální dění
  • Zpráva
  • rekonstrukce
  • ulice
  • Prachatice
  • Kubova Huť