Na kruhovém objezdu na Okružní změnili značení, už se tam stalo několik nehod

Místo dvou průjezdných pruhů je po změně na kruhovém objezdu jen jeden

Už několik dopravních nehod evidují od rána policisté na kruhovém objezdu v Okružní ulici v Českých Budějovicích. Důvodem je změna značení a změna přednosti v jízdě, která tam od pondělního rána platí.

„Původně dvoupruhová objízdná křižovatka byla upravena pouze na jeden průjezdný pruh. Řidiči proto musí při vjíždění na takzvaný kruháč a při jeho opuštění dávat zvýšený pozor na jízdu vozidel v pravém jízdním pruhu,“ upozornil policejní mluvčí Milan Bajcura.

Potvrdil, že od pondělního rána na místě českobudějovičtí policisté řešili několik střetů. Vše se naštěstí obešlo bez zranění, došlo pouze k poškození karoserií.

Jak řekl policejní mluvčí Milan Bajcura, problém je v tom, že řidiči jsou zvyklí jezdit po paměti. To znamená, že v prvních dnech si ani nemusí všimnout změny. Policisté proto apelují na řidiče, aby právě na kruhovém objezdu v Okružní ulici věnovali velkou pozornost dopravnímu značení.

Kdo pojede od Lišova a bude odbočovat směrem k Pražské ulici, tedy hned prvním výjezdem doprava, nemusí nikomu dávat přednost a vjede do odbočovacího pruhu. Pokud ale řidič vjíždí do kruhové křižovatky a chce pokračovat směrem do centra, musí nejdřív dát přednost autům, která po kruhovém objezdu jedou. A při výjezdu z kruhového objezdu musí dávat pozor při odbočování doprava.

Orientaci v kruhové křižovatce v Okružní ulici mají v následujících dnech usnadnit nová návěstí.