Na jihočeských silnicích umírá stále více lidí

1. říjen 2003

V průměru každá stá nehoda na jihočeských silnicích skončila letos smrtí některého z účastníků. Vyplývá to z policejních statistik za leden až srpen. Kraj v rámci republiky tuto smutnou statistiku vede. Bilanci významně ovlivnila březnová havárie autobusu u Nažidel na Českokrumlovsku, která si vyžádala 19 obětí.

Z policejních čísel například vyplývá, že od ledna do srpna se stalo na jihu Čech více než 9400 dopravních nehod, což je o necelých osm procent více než za stejné období loňského roku. To je sice v rámci republiky nejméně, ale kraj zároveň zaznamenal 99 úmrtí. Podle policistů je nejhorším úsekem na jihu Čech silnice z Českých Budějovic na hraniční přechod Dolní Dvořiště na Českokrumlovsku. Zdejší nepřehledný terén u Nažidel na Českokrumlovsku se letos v březnu stal místem smrti devatenácti cestujícím autobusu, který jel z Alp. V souvislosti s nehodou se začalo opět živě hovořit o nutnosti výstavby čtyřproudé rychlostní komunikace z Budějovic na jih, která by navazovala na dálnici D3 z Prahy. Zatím se zdá, že z Prahy na jižní hranici by se mohlo pohodlně jezdit do roku 2010.

autor: čro čb | zdroj: ČTK
Spustit audio