Na dvorku Šárky Benetkové z Nezmarů vznikla písnička Tři kočky a přízeň

Kapele Nezmaři byl věnován speciální díl pořadu Folkový antikvariát Pavla Zajíce, který se vysílal živě ze studiového sálu Českého rozhlasu České Budějovice
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kapele Nezmaři byl věnován speciální díl pořadu Folkový antikvariát Pavla Zajíce, který se vysílal živě ze studiového sálu Českého rozhlasu České Budějovice

Letošní rok patří Pavlu Žalmanu Lohonkovi. Tato jihočeská folková legenda slaví padesát let na hudební scéně. Český rozhlas České Budějovice proto vysílá seriál, v němž sám Žalman komentuje padesát nahrávek, které provázely jeho kariéru. Tentokrát Tři kočky a přízeň.

Píseň Tři kočky a přízeň pochází z doby nedávno minulé. „Byla to moc hezká spolupráce s Tondou Hlaváčem a Šárkou Benetkovou z Nezmarů na desce Budějky,“ vzpomíná Pavel Žalman Lohonka.

„Pamatuji si, že jsme zkoušeli na dvorku u Šárky v Nové Vsi a tam nás napadlo napsat společnou písničku. Myslím, že se povedla. Šárka měla na dvorku tři toulavé kočky a to byl pro mě hezký námět k textu, který ona zhudebnila,“ dodává.

Spustit audio

Související