Na cestě mezi Budějovicemi a Prahou se řidiči opět zdrží na semaforech u Miličína

Kolona, uzavírka, dopravní zácpa, omezení, auta. Ilustrační foto
Kolona, uzavírka, dopravní zácpa, omezení, auta. Ilustrační foto

Komplikace čekají od čtvrtka 14. března řidiče na hlavním silničním tahu z Českých Budějovic do Prahy. Mezi Miličínem a nájezdem na dálnici D3 totiž začíná rekonstrukce zhruba dvou kilometrového úseku.

Omezení je podobné jako v loňském roce. „Bude zde zaveden kyvadlový provoz řízený semaforem. Prosíme samozřejmě řidiče o trpělivost,“ říká mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. Rekonstrukce potrvá do 1. dubna.

Čekání na semaforech se tak nevyhne řidič kamionu Roman, který po trase České Budějovice – Praha jezdí několikrát týdně. „Všechno je přetížené, všude se šetří, provoz se zvětšuje každým rokem a nikdo to nebere na zřetel. Jsem na silnici každý den, kdybych uměl něco jiného, živím se jinak,“ komentuje.

Vlakem z Budějovic do Prahy za pouhých 101 minut. Je ale potřeba dostavět koridor

Nádraží České Budějovice, vlaková souprava, vagóny, železnice

Nejméně dvě hodiny a dvě minuty trvá cesta vlakem z Českých Budějovic do Prahy. Rychleji to zatím expres nedokáže, protože stále není dokončená modernizace trati.

Trpělivost budou muset mít i lidé, kteří z jihočeské metropole do Prahy jezdí vlakem. Kvůli stavbě čtvrtého železničního koridoru je totiž na trati mezi Chotovinami a Olbramovicemi u řady rychlíků výluka. Cestující musí z vlaků přestoupit do autobusů, které se pak zdrží u Miličína na semaforech.

„Já to beru jako velkou nepříjemnost, prodlouží se tím doba cesty do Prahy, která je přes různé expresní vlky pořád docela dlouhá,“ konstatuje pětadvacetiletá Kateřina, která žije v Táboře a do Prahy jezdí za prací.

K dopravnímu omezení u Miličína se na silnici I/3 za pár dnů přidá další. Od středy 20. března do 22. června čeká řidiče kvůli rekonstrukci uzavírka silničního úseku Bystřice u Benešova – Tožice.

Spustit audio

Související