Muzikál Kronikáři vyjde na CD. Hudba z inscenace Jihočeského divadla se nahrává v rozhlase

Nahrávání hudby z muzikálu Kronikáři Jihočeského divadla ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Nahrávání hudby z muzikálu Kronikáři Jihočeského divadla ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice

Úspěšný rodinný muzikál Jihočeského divadla Kronikáři si budou moci jeho příznivci připomenout i doma. A to díky nahrávce, která právě vzniká ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice.

Jihočeské divadlo se rozhodlo, že natočí kompaktní disk s hudbou z tohoto muzikálu a připraví ho jako předvánoční dárek svým divákům.

Autorem hudby a zároveň režisérem nahrávky je David Hlaváč. „Jde to dobře, dokonce bych řekl vynikajícně, nedostali jsme se do žádných záseků, něčeho, co by nás extrémně zdrželo,“ chválí průběh natáčení.

Usednout do studia a podívat se na muzikál jinýma očima je podle něj samozřejmě trochu nemilosrdné. „U audiozáznamu nám nepomůže ten vizuál k tomu, abychom mávli rukou nad něčím, co se úplně nepovedlo. Tady musíme přesvědčit jenom hudbou samotnou. Ukáže se, jestli to má sílu bez jeviště, bez té akce,“ vysvětluje.

Pro natáčení Jihočeské divadlo posílilo orchestr a využilo takzvané overdabování, tedy zdvojování některých nástrojů.

Čtěte také

Jako mistr zvuku do studia usedl Michal Pekárek. „Jsem moc rád za šanci podílet na tomto projektu. Díky pozvání divadla jsem vylezl ze své pražské bubliny a poznal jsem velké množství skvělých muzikantů, herců, profesionálů v divadle i rozhlase. Pro mě je největší bonus poznání, že se takhle krásné věci dají dělat mimo Prahu. Ono je to samozřejmé, ale v té pražské bublině to člověk tak nevnímá,“ komentuje.

Při nahrávání využil vybavení Českého rozhlasu. „Rozhlas nám vyšel vstříc úplně ve všem. Přeci jenom je to specifický projekt, není úplně běžné, aby se v tolika lidech takzvaně overdabovalo, bylo potřeba určité množství sluchátek, ale tady nám nic nechybí, je tu pěkně,“ dodává Michal Pekárek.

Přímo na natáčení hudby k muzikálu Kronikáři vás zavede kulturní magazín Kavárna. Dále nabízí setkání se spisovatelem Robertem Fulghumem nebo nejzajímavější momenty festivalu francouzské kultury Bonjour Budějovice!
Celý pořad si poslechněte zde.