Mrtvá šelma vypráví o vraždě v táborském muzeu

Obálka knihy Mrtvá šelma
Obálka knihy Mrtvá šelma

Kláru Smolíkovou známe jako autorku hlavně dětských knížek, které většinou doprovázel svými obrázky Jan Smolík. Teď se ale pustila do jiného žánru. S Jiřím Walkerem Procházkou napsala detektivku Mrtvá šelma. Ta je určená dospělým čtenářům a určitě bude zajímat všechny milovníky Tábora.

Příběh se totiž odehrává v táborském muzeu. Jak s ním souvisí přepadení, vraždy, krádeže a další záhady, jichž stále přibývá? „Jedná se o fiktivní příběh, ale historické reálie, informace o městě jsou reálné a vědecky ověřené,“ říká Klára Smolková.

Psát román ve dvojici bylo podle ní poměrně náročné, i když to autoři ze začátku nečekali. „Pro knihu jsme zvolili formu, kdy se střídá vyprávění dvou hrdinů v ich-formě. Znamenalo to ale, že jsme si museli texty mezi sebou neustále vyměňovat a doplňovat,“ popisuje.

Hlavními hrdiny jsou muzejní kurátorka Berenika Weissová a bývalý policista Robert Štolba. „Často si lidé myslí, že já jsem napsala tu část knihy z ženského pohledu a můj partner tu z mužského pohledu, ale není tak. Na všem jsme pracovali společně,“ dodala Klára Smolíková.