Mrtvá šelma vypráví o vraždě v táborském muzeu

10. květen 2015

Kláru Smolíkovou známe jako autorku hlavně dětských knížek, které většinou doprovázel svými obrázky Jan Smolík. Teď se ale pustila do jiného žánru. S Jiřím Walkerem Procházkou napsala detektivku Mrtvá šelma. Ta je určená dospělým čtenářům a určitě bude zajímat všechny milovníky Tábora.

Příběh se totiž odehrává v táborském muzeu. Jak s ním souvisí přepadení, vraždy, krádeže a další záhady, jichž stále přibývá? „Jedná se o fiktivní příběh, ale historické reálie, informace o městě jsou reálné a vědecky ověřené,“ říká Klára Smolková.

Psát román ve dvojici bylo podle ní poměrně náročné, i když to autoři ze začátku nečekali. „Pro knihu jsme zvolili formu, kdy se střídá vyprávění dvou hrdinů v ich-formě. Znamenalo to ale, že jsme si museli texty mezi sebou neustále vyměňovat a doplňovat,“ popisuje.

Hlavními hrdiny jsou muzejní kurátorka Berenika Weissová a bývalý policista Robert Štolba. „Často si lidé myslí, že já jsem napsala tu část knihy z ženského pohledu a můj partner tu z mužského pohledu, ale není tak. Na všem jsme pracovali společně,“ dodala Klára Smolíková.

autoři: Hana Soukupová , Andrea Poláková
Spustit audio