Mladí fotbalisté bojovali na Lipensku o pohár Karla Poborského

27. září 2021

Lipensko bylo dějištěm už osmého ročníku fotbalového turnaje mládeže, který se hraje pod názvem Magic Cup Šumava. Letos pořadatelé přidali ještě dovětek – O pohár Karla Poborského.

V roli ředitele organizačního výboru působí už tradičně Augustin Panský. Také tentokrát přivítal fotbalisty z kvalitních českých klubů. „Všechno šlape s podporou fotbalové asociace, letos je úplně skvělé,“ pochvaloval si.

Turnaj nesl název O pohár Karla Poborského. „Rozhodli jsme se ho takhle pojmenovat, aby se to zaštítilo, zviditelnilo. Karel Poborský je přeci jenom legenda a na finále bude předávat ceny,“ vysvětlil Augustin Panský.

„Turnaj vnímáme velmi pozitivně, protože ze šesti družstev jsme jediní, kteří kopou nižší soutěž. Pozvání si velice vážíme. Navíc nemusíme být pořád v Praze, vždyť je tu krásné prostředí, krásný areál,“ doplnil sekretář mládeže Dukly Praha Tomáš Hubáček.

Turnaj O pohár Karla Poborského vyhrála Slavia, která ve finále porazila Spartu 2:1. Na třetím místě skončila Plzeň, čtvrtá byla Olomouc, pátá Dukla Praha a šesté Dynamo České Budějovice.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...