Mladí fotbalisté bojovali na Lipensku o pohár Karla Poborského

27. září 2021

Lipensko bylo dějištěm už osmého ročníku fotbalového turnaje mládeže, který se hraje pod názvem Magic Cup Šumava. Letos pořadatelé přidali ještě dovětek – O pohár Karla Poborského.

V roli ředitele organizačního výboru působí už tradičně Augustin Panský. Také tentokrát přivítal fotbalisty z kvalitních českých klubů. „Všechno šlape s podporou fotbalové asociace, letos je úplně skvělé,“ pochvaloval si.

Turnaj nesl název O pohár Karla Poborského. „Rozhodli jsme se ho takhle pojmenovat, aby se to zaštítilo, zviditelnilo. Karel Poborský je přeci jenom legenda a na finále bude předávat ceny,“ vysvětlil Augustin Panský.

„Turnaj vnímáme velmi pozitivně, protože ze šesti družstev jsme jediní, kteří kopou nižší soutěž. Pozvání si velice vážíme. Navíc nemusíme být pořád v Praze, vždyť je tu krásné prostředí, krásný areál,“ doplnil sekretář mládeže Dukly Praha Tomáš Hubáček.

Turnaj O pohár Karla Poborského vyhrála Slavia, která ve finále porazila Spartu 2:1. Na třetím místě skončila Plzeň, čtvrtá byla Olomouc, pátá Dukla Praha a šesté Dynamo České Budějovice.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související