Mezinárodní hudební festival Český Krumlov vzdá mimo jiné hold králi popu Michaelu Jacksonovi

SOČR na 26. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov, 15. července
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy SOČR na 26. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov, 15. července

Mezinárodní hudební festival nabídne hudbu všech žánrů. Vzdá hold králi popu Michaelu Jacksonovi i světovým muzikálům.

Koncertem vokálního souboru Take 6, ověnčeného deseti cenami Grammy, pokračuje v sobotu Mezinárodní hudební festivalu Český Krumlov. Stalo se už tradicí, že festival kromě takzvané vážné hudby pravidelně zařazuje populární koncerty. Hned příští víkend to třeba bude Symfonická pocta králi popu Michael Jackson Symphony.

„Letos jsme se rozhodli i pro podporu českého muzikálového dění. Krom dvou amerických pěvců z broadwayských divadel zazpívají také dva čeští muzikáloví pěvci,“ říká prezident festivalu Jaromír Boháč.

Čeká nás kulturně nabitý víkend: závody koleček, Mig 21, dechová hudba i plavení dřeva

Z tuzemských kapel svoji show roztancovala a rozezpívala publikum „chlapecká, taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5-Smíchova" Mig 21 v čele se zpívajícím hercem Jiřím Macháčkem.

Hudba nejrůznějších žánrů, folklor i závody zahradních koleček. To všechno přinese nadcházející víkend v jižních Čechách.

Z dalších festivalových interpretů jmenujme třeba Lenku Filipovou, světového hornistu Radka Baboráka nebo arménský soubor s naší Jihočeskou filharmonií. Festival letos poprvé nabídne výlet do vojenského újezdu Boletice, kde připomene třicet let od Sametové revoluce:

„Navštívíme boletický kostel, což je nejstarší sakrální památka v jižních Čechách. Návštěvníci uslyší Krylovy písně a také gregoriánský chorál z doby krále Václava v podání ženského vokálního souboru Schola Benedicta,“ dodává Boháč.

Spustit audio

Související