Městu, co leží Černé věži u nohou, (i jeho Literární kavárně) složila poctu písničkářka Alena „Alishi“ Střelečková
„Když se narodíte s folkovým hlasem a cítěním, tak je vám houby platné, že jste celoživotní milovník big beatu a blues. A to se přesně stalo mně, proto má moje tvorba nejblíže k folku, ale s přesahy, kam až to hudba dovolí.“ Autorkou těch těchto slov je sympatická a interesantní písničkářka, zpěvačka a kytaristka oscilují mezi folkem, country a bluegrassem Alena „Alishi“ Střelečková.
I když jí život zavál jiným směrem, pocházející z Českých Budějovic a ostatně toto jihočeské město se přímo zrcadlí ve dvou písničkách, které jsme pro vás vybrali z jejího vystoupení v českobudějovickém divadle U Kapličky letošního 22. dubna v rámci Večerů S. Alena Střelečková má na svém kontě i minialba, přičemž to druhé s kapelou Mišmaš a také působení coby zpěvačka a kytaristka ve známé kapele Country Sisters.
Prostřednictvím písniček Křídla mít, Cesty, po kterých se nespěchá, Volám do dávnověku, Literární kavárna, Městu, co leží Černé věži u nohou a Zůstáváš můžete vstoupit v Koncertních ozvěnách od Tří lvů do vábivého hudebně-slovesného světa Aleny „Alishi“ Střelečkové, a pokud se vám v něm bude líbit, máme pro vás dobrou zprávu.
12. srpna si můžete poslechnout tuto velmi dobrou zpěvačku a kytaristku v rámci koncertu v českobudějovickém letním kině Háječek.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.