Mažoretky z Borku na Českobudějovicku sbírají medaile, pojedou dokonce na mistrovství světa
Borek. To je obec, která na Českobudějovicku patří k nejmladším. Sportu se tu věnují mažoretky. A to dokonce tak úspěšně, že pojedou na mistrovství světa. Proto se za nimi vydaly Sportovní ozvěny.
Dívky z Borku už vybojovaly šedesát umístění na medailových pozicích. Trenérka, manažerka i ředitelka klubu v jedné osobě Denisa Hollerová ale dodává, že je za tím spousta práce. „Hodně nacvičujeme. Běžně trénujeme třikrát týdně, ale před mistrovstvím se intenzita zvyšuje. Například před letošním mistrovstvím republiky jsme trénovaly každý den,“ popisuje.
Mažoretkám to ale radost z pohybu rozhodně nebere. „Baví mě, že je to sport a je v něm všechno – gymnastika, tancování,“ říká jedna z nich. „Líbí se mi, že to není obyčejný sport, který třeba jako fotbal dělá každý druhý. Baví mě na tom gymnastika, různé prvky s hůlkou,“ dodává další.
A tak mažoretky z Borku dokáží to, co nacvičily, předvést i na závodech. Teď je čeká světový šampionát a světový pohár. Prestižní akce se odehrají ještě během letních prázdnin v Ostravě.
Související
-
Vikingské pohyby a odlišnost zaujaly. Dačické mažoretky přivezly z mistrovství světa 12 medailí
Šest zlatých, tři stříbrné a tři bronzové medaile vybojovaly mažoretky z DM Studia Dačice na mistrovství světa v Chorvatsku. Bodovaly skoro ve všech disciplínách.
-
300 cvičenců pilovalo u jihočeské Třeboně číslo pro světovou gymnaestrádu v Amsterdamu
K prázdninám letos patří velká gymnaestráda, které se zúčastní i čeští sportovci. O víkendu nacvičovali v Doubí u Třeboně, aby byli co nejlépe připraveni na světovou akci.
-
Jezdíme sem radši než k moři, říká olympijský vítěz Lukáš Pollert v budějovickém vodáckém areálu
V Barceloně si vodní slalomář Lukáš Pollert dopádloval pro olympijské zlato, v Atlantě pro stříbro. Teď se živí jako lékař anesteziolog a léto prožívá, jak jinak, u vody.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.