Mažoretky z Borku na Českobudějovicku sbírají medaile, pojedou dokonce na mistrovství světa

17. červenec 2023

Borek. To je obec, která na Českobudějovicku patří k nejmladším. Sportu se tu věnují mažoretky. A to dokonce tak úspěšně, že pojedou na mistrovství světa. Proto se za nimi vydaly Sportovní ozvěny.

Dívky z Borku už vybojovaly šedesát umístění na medailových pozicích. Trenérka, manažerka i ředitelka klubu v jedné osobě Denisa Hollerová ale dodává, že je za tím spousta práce. „Hodně nacvičujeme. Běžně trénujeme třikrát týdně, ale před mistrovstvím se intenzita zvyšuje. Například před letošním mistrovstvím republiky jsme trénovaly každý den,“ popisuje.

Mažoretkám to ale radost z pohybu rozhodně nebere. „Baví mě, že je to sport a je v něm všechno – gymnastika, tancování,“ říká jedna z nich. „Líbí se mi, že to není obyčejný sport, který třeba jako fotbal dělá každý druhý. Baví mě na tom gymnastika, různé prvky s hůlkou,“ dodává další.

A tak mažoretky z Borku dokáží to, co nacvičily, předvést i na závodech. Teď je čeká světový šampionát a světový pohár. Prestižní akce se odehrají ještě během letních prázdnin v Ostravě.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související