Martina Adlerová: Kabelka s kondomy XXL

21. červenec 2021

O obsahu své kabelky by mohla každá žena vyprávět. Některá s pýchou (zlatá kreditka v postranní kapse), některá trochu zahanbeně (posmrkané kapesníky, kam se podíváš). Bohužel patřím spíš do té druhé kategorie.

Kromě zmíněných kapesníků lze v mé kabelce najít hlavně záplavu starých pokladních dokladů a při poslední revizi jsem vyhmátla i dovedně ukrytý jelení lůj s dva roky prošlou záruční lhůtou.

A mám ještě další neřest: strkám si do kabelky nespotřebované balíčky s cukrem. Takže po nějaké době to v mojí kabelce vypadá jako v cukřence.

Nikdy nezapomenu na udivený a posléze podezíravý pohled policisty, který mě při rutinní silniční kontrole legitimoval a z mého dokladového pouzdra se po otevření sypal bílý prášek… Vypadá cukr jako kokain? Nevím, ale zřejmě jsem tehdy byla od zatčení jenom krůček.

Bratr si jednou stěžoval, že jeho žena s sebou tahá ne kabelku, ale přímo montážní brašnu. Prý tam má kromě kosmetických potřeb i šroubovák, a dokonce baterku!

Švagrová trochu dotčeně vysvětlila, že šroubovák potřebuje na věčně povolený blatník u kola a baterku využije, když jde po cestě z práce zavřít slepice. Logické, ne?

Já mám zase v kabelce svinovací metr. Spousta žen u sebe nosí laserové ukazovátko.

Ale nejvíc mě dostala jedna postarší osaměle žijící teta, která se při kabelkové přehlídce vytasila s třemi balíčky lubrikovaných kondomů velikosti XXL. Prý nikdy nevíte, na koho narazíte. A kdo je připraven, není překvapen.

autor: Martina Adlerová | zdroj:
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...