Mark Knopfler & Emmylou Harris – All The Roadrunning / 2005

24. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mark Knopfler

Když se sejde kytarový hrdina a countryová královna, nečekejte špatnou muziku. Zvlášť když se jmenují Mark Knopfler a Emmylou Harris. Ale necháme-li superlativy a komplimenty stranou, faktem zůstane, že jejich společné album All The Roadrunning je klidné, baladické a po všech stránkách precizní.

V recenzích na mnohá Knopflerova sólová alba nejednou padly zmínky o umělcově oblibě americké hudby, k níž se rodilý Brit stále více posouval.

A tenhle staromilec s nenapodobitelným hráčským stylem, který z něj už čtyři desítky let dělá světovou kytarovou star, dovedl svou dlouholetou koketerii s country k dokonalosti, když si na ni přisvítil září hvězdy, co má tenhle žánr pod kůží.

Countryová diva Emmylou Harris však není na albu All The Roadrunning jenom ozdobou. Coby autorka je sice podepsaná jen pod dvěma z dvanácti písniček, ale její křišťálový vokál je příjemnou protiváhou k polovypravěčskému Knopflerovu barytonu.

Což si můžete (a nejen kontrolně) poslechnout v záznamu pořadu.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.