Mark Knopfler & Emmylou Harris – All The Roadrunning / 2005

24. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mark Knopfler

Když se sejde kytarový hrdina a countryová královna, nečekejte špatnou muziku. Zvlášť když se jmenují Mark Knopfler a Emmylou Harris. Ale necháme-li superlativy a komplimenty stranou, faktem zůstane, že jejich společné album All The Roadrunning je klidné, baladické a po všech stránkách precizní.

V recenzích na mnohá Knopflerova sólová alba nejednou padly zmínky o umělcově oblibě americké hudby, k níž se rodilý Brit stále více posouval.

A tenhle staromilec s nenapodobitelným hráčským stylem, který z něj už čtyři desítky let dělá světovou kytarovou star, dovedl svou dlouholetou koketerii s country k dokonalosti, když si na ni přisvítil září hvězdy, co má tenhle žánr pod kůží.

Countryová diva Emmylou Harris však není na albu All The Roadrunning jenom ozdobou. Coby autorka je sice podepsaná jen pod dvěma z dvanácti písniček, ale její křišťálový vokál je příjemnou protiváhou k polovypravěčskému Knopflerovu barytonu.

Což si můžete (a nejen kontrolně) poslechnout v záznamu pořadu.

autor: Martin Schuster | zdroj:
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.