Maria Rast

Lesy nad Vyšším Brodem skrývají krásné klidné místo Maria Rast. Z Vyššího Brodu vede k poutnímu místu i kamenné kapli křížová cesta.

Vedle nádherné kamenné kaple je další kamenná stavba – obrazárna, ve které jsou desítky svatých obrazů i obrázků. Každý z nich připomíná osud toho, kdo ho sem v časech minulých pověsil, aby se zbavil svého trápení. Kaple i její okolí je krásně upravené, za to patří velký dík vyšebrodské rodině Melisterfrů, která se už roky o poutní místo stará.

Na úbočí Martínkovského vrchu vyšla také redaktorka Romana Kostohryzová s varhaníkem z vyšebrodského kláštera s Lukášem Krutským.

0:00
/
0:00

Cíl: Poutní místo Maria Rast
Dostupnost:
- na poutní místo Maria Rast můžete dojít po křížové cestě, která začíná na náměstí ve Vyšším Brodě u infocentra (zelená turistická značka)
- cesta je místy strmější, vede přes kořeny stromů či kameny
- z Vyššího Brodu vám cesta pěšky bude trvat přibližně dvacet minut, je dlouhá 1,16 km po cestě je několik laviček k odpočinutí
Vstupné:
- není
Otevřeno:
- poutní místo je volně přístupné, ale pokud byste se chtěli podívat do kaple a obrazárny, je nutné zavolat do cisterciáckého kláštera ve Vyšším Brodě, kde se domluvíte na zapůjčení klíčů
Kontakt:
- http://www.mestovyssibrod.cz/2010060005-krizova-cesta-na-maria-rast
GPS:
- 48°36'32.050"N, 14°17'45.704"E


Zvětšit mapu