Lidé nechtějí toalety a pískové pláže v lokalitě U Vodáka v Písku

Rybník, molo, loďka, léto
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Rybník, molo, loďka, léto

Studie navrhující změny v rekreační lokalitě U Vodáka v Písku pobouřila přes tisíc lidí. Radní o ní s veřejností poprvé diskutovali na červnovém projednávání. Všechny připomínky teď město vyhodnotilo a o dalším postupu zastupitelé jednali na posledním zasedání.

„Jsou tam věci, které jsou dle mého názoru nesmyslné, třeba pískové pláže. Nevidím důvod, proč by tam něco takového muselo být,“ myslí si Radim Maňák, který byl i na veřejném projednávání.

„Součástí úprav té lokality měly být i mobilní toalety a nějaké kontejnery. Myslím, že tohle je zbytečné,“ dodává.

Podle Radima Maňáka obsahuje studie i dobré nápady. „Třeba lavice na posezení při jídle, jedno ohniště, udržování celé oblasti. To je určitě správná cesta, jak by to mohlo vypadat, aniž by to nějak zatěžovalo přírodu. Parkoviště by tam také klidně být mohlo, už v současné době tam lidé stojí běžně, tak proč neudělat oficiální upravenou plochu,“ říká.

Město Písek nechá na základě připomínek obyvatel studii upravit. „Rozhodli jsme se udělat pouze několik věcí, písčitý vstup do vody, na jedné louce u bašty bude zintenzivněno sečení,“ vysvětluje místostarostka Petra Trambová.

„Dále bychom chtěli upravit ohniště, které je u rybníku Tichávek, aby nebylo nebezpečné a nemohlo dojít k nějakému nekontrolovatelnému požáru. Rádi bychom, aby se rybník vyčistil a zlepšila se kvalita vody a plánujeme v celé lokalitě biologický průzkum,“ doplňuje.

Lidé se budou moci vyjádřit k upravené verzi studie na dalším veřejném projednávání, které se uskuteční 28. srpna.

Spustit audio

Související