Letošní jaro bude podle módní návrhářky Hany Zelenkové v bílé

10. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Letošní jaro bude podle módní návrhářky Hany Zelenkové v bílé

Dámy, nekompromisně se zbavte všeho, co jsme na sobě neměly v předchozích dvou letech. Takový vzkaz a další tipy přidává módní návrhářka jako host Dámské jízdy.

„Ateliér mám sice kvůli vládnímu nařízení zavřený, ale zase jsem našla konečně čas ušít sobě i dceři hedvábné šaty. To jsem vždy kvůli zakázkám odkládala," přiznává s úsměvem táborská módní návrhářka Hana Zelenková. Rovněž má teď více prostoru na kreslení svých budoucích modelů. Přesto ale sleduje módní trendy.

„Letošní jaro bude ve znamení bílé, což mě těší. Před pár roky jsem už takovou kolekci pro módní přehlídku vytvořila a byla velmi úspěšná," říká s tím, že v látkách pomalu mizí květinové dezény a přichází geometrické vzory. A abychom měly v šatníku místo pro nové věci, je třeba probrat vše, co nám tam visí.

„Radím nekompromisně se zbavit všeho, co jsme na sobě neměly v předchozích dvou letech. Já většinou obdarovávám kamarádky, protože je mi trochu líto vyhodit oblečení do kontejneru," říká Hana Zelenková.

autor: Český rozhlas České Budějovice | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.