Kuchařská kouzla s rajčaty a paprikami

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Výběr paprik do leča závisí na pikantnosti, kterou chcete dosáhnout. Lečo může být jemné a hladivé i tak pálivé, že je jen pro odvážné

Jak si vychutnat lečo v různých obměnách, radí ve svém pořadu kulinář Petr Stupka. Inspirujte se jeho recepty, které se obzvlášť hodí na konec léta.

autor: Petr Stupka | zdroj:
Spustit audio

Související

  • Pravá rajčatová omáčka

    Rajčata jsou bohatým zdrojem vitaminu C, draslíku a dalších zdraví prospěšných látek. Jedním z klasických pokrmů, které z nich můžete připravit, je rajčatová omáčka.

  • Zapečené cukety na tři způsoby, placky, smažená cuketa

    Gratinované, česky řečeno zapékané, cukety můžete připravit na mnoho způsobů. Pokrm může mít konzistenci sekané fáše ztužené vejci nebo můžete zvolit vrstvení surovin.

  • Kuře v sýru pečené na rajčatech

    V pořadu Kuchařské čarování se Petr Stupka podělil už o nespočet receptů. Jeden z nich pocházel ze Švýcarska. Zkuste jednoduché a chutné kuře v sýru pečené na tomatech.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.