Která z nových dechovek se vám líbí? Hlasujte v naší hitparádě - 4. kolo

22. květen 2016
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Dechovka, trubka, muzikant

V květnu a červnu vysíláme každou neděli na závěr Písniček pro radost novou rubriku 7x7 jarních dechovek. Jedná se o hitparádu, v níž představujeme novinky dechovkové scény. A vy můžete vybrat ty nejlepší hlasováním na našem webu.

První tři kola hlasování vzbudila velký zájem. S radostí vám proto nabízíme kolo čtvrté, čímž se naše jarní hitparáda přehoupne do druhé poloviny. I tentokrát máte na výběr z novinek dechovkového žánru, které v posledních letech obohatily naši fonotéku.

Hlasování 4. kola skončilo. Děkujeme za hlasy.
1. místo - Včeličky
2. místo - Skřivan z hory odletěl
3. místo - U Hodonína

Další díly pořadu 7x7 jarních dechovek najdete zde.


Která z novinek vás zaujala? Dejte nám vědět prostřednictvím ankety. Odeslat můžete jeden hlas.
Ve čtvrtém kole, které trvá do 26. května, máte na výběr z těchto písní:

Sedmikráska - Neváhej, neťukej
Nová kapela z Týna nad Vltavou pod vedením Josefa Boháče loni vydala první album. Jeho titulní písní se stala polka Viliama Béreše Neváhej, neťukej. Zpívají Jana Bohoňková, Radka Hloušková a Lubomír Pudil.

Veselá muzika - Kvítek jabloňový
Kapela, která je doma na Novohradsku, na své zatím poslední album zařadila valčík Miroslava Kolstrunka s textem Vladimíra Salčáka. Tuto píseň už natočila celá řada moravských dechovek, na jihu Čech s ní jako první přišla Veselá muzika.

0:00
/
0:00

Mistříňanka - U Hodonína
Na společné desce Mistříňanky s Jižany z roku 2014 hraje Mistříňanka novou verzi polky Josefa Konečného U Hodonína. Zpívají Vít Nosek a dnes už bývalý sólista kapely Václav Řihák.

0:00
/
0:00

Doubravanka - Včeličky
Nejpopulárnější z malých jihočeských dechovek uvedla během dvaceti let mnoho nových písní autorské dvojice Jaroslav Heřman a Václav Bárta. Na zatím posledním albu najdete Včeličky v podání Jarky Průchové a Jiřího Cinádra.

0:00
/
0:00

Rozhlasová Plzeňačka - Za pecí
Hudební režisér Antonín Bulka vydal CD se svými skladbami, které nahrála Rozhlasová Plzeňačka, dechovka složená výhradně z profesionálů. Žertovnou polku Za pecí opatřila textem loni zesnulá Olga Homolková.

Kameníkovi muzikanti - Skřivan z hory odletěl
Pravé moravské táhlice vznikají stále, jednu složili Bohumír Kameník a Marie Veselá. Píseň najdete na loňském albu. S Kameníkovými muzikanty zpívají Zdeněk Kopřiva, Karel Hegner a Mužáci z Lanžhota.

Elektroband - Česko, ty umíš všecko
Polku v moderním hávu složil Pavel Zedník a otextoval Petr Bukovský. Píseň s názvem Česko, ty umíš všecko zpívají Jaroslav Trnka a Andy Seidl, hraje Elektroband Pavla Zedníka.


Po odvysílání všech sedmi kol pořadu se můžete těšit na speciální závěrečný díl. Uslyšíte všechny dechovky, které se vám nejvíce líbily, pohromadě.

Spustit audio