Král silnic - Rangers a Roger Miller

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Rangers ve své zakladatelské sestavě (zleva): Jan Vančura, Radek Tomášek, Milan Dufek, Miroslav Řihošek, Jiří Veisser a Antonín Hájek

Hezky vybarvené vokály a příjemný folk-countryový repertoár. To byly hlavní zbraně kapely Rangers, s nimiž především na svých prvních dvou albech pánové výrazně pomohli popularitě obou zmíněných žánrů i v tehdejších česko-slovenských podmínkách. 

Písnička Král silnic patří právě do tohoto nejšťastnějšího, prvního, období kariéry skupiny. Nahráli ji v roce 1970 a dali jí všechno, co bylo potřeba: chytlavý rytmus a bezvadně intonující hlasy.

Víc ani nebylo nutné, tak dobře je ta písnička vymyšlená. A v tom má zase prsty americký countryový zpěvák Roger Miller, který song King Of The Road nejen stvořil, ale v lednu roku 1965 v nahrávce také poslal za slávou.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...