Kraje České republiky mají 20. narozeniny. Pořad Výlety slaví krajskými NEJ

18. květen 2020

Dvacáté narozeniny krajů České republiky slavíme v pořadu Výlety krajskými NEJ. Každou sobotu a neděli po 13. hodině se až do konce června můžete těšit na nejkrásnější místa a zajímavosti jednotlivých krajů.

Krajská NEJ vás zavedou například do Sloupsko-šošůvských jeskyní nebo skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Představí vám Skalní město Adršpach a karlovarské Vřídlo, zprostředkují výstup na kamenný hrad Přimda, k Pravčické bráně a také projížďku ozubnicovou železnicí na trase Tanvald – Kořenov.

S moderátorem Výletů Pavlem Kudrnou budete moci ochutnat pivo v Dalešickém pivovaru nebo se vykoupat v největším letním koupališti v Česku, v Ostravě-Porubě.

V nové rubrice se dozvíte mnoho místních zajímavostí z různých oblastí. Můžete se tak těšit na vlastivědná, přírodovědná, historická, architektonická, dopravní, kulturní a sportovní krajská NEJ.

Pořad Výlety s rubrikou Krajská NEJ vysílá Český rozhlas České Budějovice každou sobotu a neděli po 13. hodině.

autor: JMys
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?