Koupím opuštěnej hrad - Milan Drobný a B. J. Thomas

23. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Humoriáda na cestách v Jihlavě - Milan Drobný

Milan Drobný, Sbor Lubomíra Pánka, Orchestr Ladislava Štaidla a text jeho bratra Jiřího – to jsou vizitky, které najdeme na etiketě supraphonského singlu z roku 1970. Jeho A-stranou byla skladba Koupím opuštěnej hrad. 

Když tenkrát tahle malá deska vyšla, všude, kde se nečekalo na příchod filmových novinek do kin tak dlouho jako u nás, už věděli, že její příjemně houpavá melodie patří k tvářím Paula Newmana a Roberta Redforda.

Byli to právě tito dva sympaťáci, kteří se rok před tím ujali rolí obávaných bankovních a železničních lupičů Butche Cassidyho a Sundance Kida ve westernu, který sice velmi volně zachází s historickými fakty, ale o to více baví diváky. Právě pro potřeby tohoto filmu, napsali písničku Raindrops Keep Fallin´ On My Head ostřílení hitmakeři Burt Bacharach a Hal David. Zpěv svěřili B.J. Thomasovi.

A byl z toho Oscar za nejlepší původní filmovou píseň.

Butch Cassidy a Sundance Kid v podání Paula Newmana a Roberta Redforda
autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?