Kniha Péťa se učí mluvit pomůže podpořit vývoj řeči u dítěte

4. červen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kniha Péťa se učí mluvit

Zvukomalebné hrátky pro nejmenší přináší kniha Péťa se učí mluvit. Její autorka Marta Galewska-Kustra ji připravila pro rodiče dětí, které dělají své první pokusy v mluvení.

Jedná se o první část Péťových příhod a soustředí se především na zvukomalebné výrazy a samohlásky, které používají už roční děti. Rodiče čtou dětem jednoduché texty a zároveň ukazují objekty a osoby, o kterých se mluví.

Kniha Péťa se učí mluvit

„Pro podporu rozvoje řeči u nejmladších dětí není vhodné čtení dlouhých textů, ale společné vyprávění ve velmi jednoduchých větách o tom, co se nachází na obrázku, nebo pokládání jednoduchých otázek odkazujících k ilustracím,“ píše autorka.

Knihu Péťa se učí mluvit vydalo nakladatelství Euromedia v edici Pikola. Do soutěže pořadu Dámská jízda ji věnovalo nové knihkupectví a papírnictví Luxor v obchodním centru Čtyři Dvory v Českých Budějovicích.

Pořad Dámská jízda, který dále nabízí rozhovor s manželi Šilinkovými o jejich vinařském životě a setkání s Evou Hejdukovou u záhonků na českobudějovickém sídlišti, si poslechněte online, nebo si jej stáhněte k pozdějšímu poslechu do svých počítačů či mobilů.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová