Kilo bezlepkové mouky za 110 korun, kousek chleba za 55 korun. Zdražování dopadá i na lidi s celiakií

17. listopad 2022 12:05

Kvůli vysoké inflaci zdražují nejen běžné potraviny. Stále víc peněz nechávají v obchodě také celiaci nebo lidé s alergií na lepek. Nákladná bezlepková dieta je čím dál dražší. A zatěžuje často rodinný rozpočet, zvlášť když je v rodině celiaků více. Nemoc poškozující tenké střevo je totiž dědičná.

„Kupuji pro sebe a svého syna Tobiáše. Převážně beru mouku, ze které pak peču, a když není čas, sáhnu po toustových chlebech,“ říká v supermarketu u regálu s bezlepkovým zbožím celiačka Jiřina Fürstová.

Například kilogram mouky vhodné na chleba tu stojí 110 korun, 250 gramů hotového chleba 55 korun. „Mít syna v pubertě, který toho sní víc, tak ten chleba vyjde sotva na svačinu. Musím furt počítat a mít zásobu. Vždycky je ideální chleba napéct a po kupovaném sáhnout, jen když není čas. V tomto stylu fungujeme,“ popisuje.

Čtěte také

Lidé s celiakií nesmí potraviny, které obsahují obiloviny jako pšenice, oves, ječmen a žito. „Rizikem nedodržování bezlepkové diety je zhoršení zdravotního stavu. Dieta je jediným lékem. Pokud ji držíme svědomitě celoživotně, dochází k uzdravení našeho střeva. Jinak hrozí zdravotní problémy a opravdu velké komplikace,“ připomíná předsedkyně Sdružení jihočeských celiaků Marie Škopková.

Bezlepkové potraviny byly vždycky dražší než ty běžné. A jejich ceny narůstají. „Tak, jako zdražují klasické lepkové potraviny a vlastně všechno, zdražují i bezlepkové potraviny. Například kilo bezlepkové mouky jsme před pár měsíci kupovali za 80 korun, teď stojí kolem stovky, viděla jsem i 120 korun za kilogram,“ dodává Marie Škopková.

Na bezlepkovou dietu dospělým celiakům přispívají jen některé zdravotní pojišťovny.

Spustit audio

Související