Když přišla nabídka na práci v Demokratické republice Kongo, přijal ji

13. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Libor Michal

V cyklu Jihočeši vám zprostředkujeme setkání s Budějovičákem Liborem Michalem, mužem křtěným Vltavou, který prožil svá největší životní dobrodružství, mnohdy i nechtěná, v Demokratické republice Kongo.

V dětství bydlel s rodiči na sídlišti a stejně jako řada jeho kamarádů na sídliště a paneláky nedá dopustit.

„Byli jsme pořád venku,“ říká, „vždycky tam byli kamarádi, ke kterým jste se mohli přidat a hrát si s nimi, maminkám kamarádů jsme říkali teto,“ vzpomíná.

Byl sportovně nadaný, závodně plaval, hrál volejbal, fotbal, nikdy nezkazil řádnou legraci. Po střední škole byl zaměstnancem tehdejších Pozemních staveb. Sbíral zkušenosti a když přišla nabídka na práci v Demokratické republice Kongo, přijal ji. Zažil tam neuvěřitelná dobrodružství, včetně vězení, a sáhl si opravdu na dno svých sil.

S Liborem Michalem si povídala Ivana Šimánková.

 

autor: Český rozhlas České Budějovice | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.