Když nejsou závody, je nejtěžší udržet motivaci k výkonu, říká trenér vimperských cyklistů

27. duben 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Cyklisté klubu Rouvy Specialized Cycling Team ve Vimperku

Cyklisté ve Vimperku v době pandemie trénují za zvláštních podmínek a připravují se na dobu, kdy se zase bude závodit. V prostředí klubu Rouvy Specalized je zdravá konkurence i zdravé prostředí.

Šumavský oddíl se zaměřuje především na horská kola. „Mládeži se moc hýbat nechce, ale naštěstí pořád máme zájem o ten sport, pořád nastupují noví žáci. V součinnosti se sportovním gymnáziem pracujeme na tom, aby horská kola byla v povědomí,“ říká trenér Jiří Lutovský.

Nový typ koronaviru zasáhl i svět cyklistiky. Pozornému a přísnému oku trenéra ale vimperští závodníci neuniknou. „Já je sleduji přes nejrůznější tréninkové aplikace, když byla zima, skloubili jsme to s virtuálním tréninkem,“ popisuje.

Nejtěžší v současné situaci podle něj je udržet motivaci. „Je velice těžké udržet motivaci na výši, motivaci k nějakému výkonu, aby si cyklisté dokázali alespoň jednou za týden hrábnout tak jako před závody, když závody nejsou,“ dodává.

Do světa sportu se pomalu vrací život

Co se týče aktivit, zatím to ve světě sportu není žádná velká sláva. První vítězství ale už zaznamenalo fotbalové Dynamo. Začalo se trénovat, i když s určitými omezeními. „Scházíme se ve skupinkách po osmi. Není to úplně fotbalové, ale už je to alespoň práce s míčem,“ potvrzuje obránce Pavel Novák.

Hokejisté Motoru České Budějovice jsou také v přípravě. „Sezóna byla kratší, tím pádem si hráči mohli odpočinout v době, kdy vlastně mělo vrcholit play off první ligy. Teď už podle trenéra všichni začali v improvizovaných podmínkách trénovat, a to je důležité,“ vzkazuje generální manažer týmu Stanislav Bednařík.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související