Když nejsou závody, je nejtěžší udržet motivaci k výkonu, říká trenér vimperských cyklistů

27. duben 2020

Cyklisté ve Vimperku v době pandemie trénují za zvláštních podmínek a připravují se na dobu, kdy se zase bude závodit. V prostředí klubu Rouvy Specalized je zdravá konkurence i zdravé prostředí.

Šumavský oddíl se zaměřuje především na horská kola. „Mládeži se moc hýbat nechce, ale naštěstí pořád máme zájem o ten sport, pořád nastupují noví žáci. V součinnosti se sportovním gymnáziem pracujeme na tom, aby horská kola byla v povědomí,“ říká trenér Jiří Lutovský.

Nový typ koronaviru zasáhl i svět cyklistiky. Pozornému a přísnému oku trenéra ale vimperští závodníci neuniknou. „Já je sleduji přes nejrůznější tréninkové aplikace, když byla zima, skloubili jsme to s virtuálním tréninkem,“ popisuje.

Nejtěžší v současné situaci podle něj je udržet motivaci. „Je velice těžké udržet motivaci na výši, motivaci k nějakému výkonu, aby si cyklisté dokázali alespoň jednou za týden hrábnout tak jako před závody, když závody nejsou,“ dodává.

Do světa sportu se pomalu vrací život

Co se týče aktivit, zatím to ve světě sportu není žádná velká sláva. První vítězství ale už zaznamenalo fotbalové Dynamo. Začalo se trénovat, i když s určitými omezeními. „Scházíme se ve skupinkách po osmi. Není to úplně fotbalové, ale už je to alespoň práce s míčem,“ potvrzuje obránce Pavel Novák.

Hokejisté Motoru České Budějovice jsou také v přípravě. „Sezóna byla kratší, tím pádem si hráči mohli odpočinout v době, kdy vlastně mělo vrcholit play off první ligy. Teď už podle trenéra všichni začali v improvizovaných podmínkách trénovat, a to je důležité,“ vzkazuje generální manažer týmu Stanislav Bednařík.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová