Když jste vidět na sociálních sítích, může vám to zvýšit šanci na získání vysněné práce, říká náborář
Pomohl získat práci stovkám lidí a během své kariéry vedl pohovory s více než deseti tisíci uchazeči o zaměstnání. Náborář a personalista Jan Tegze lidem radí, čeho se při hledání vytoužené práce vyvarovat a jak například zvýšit svůj osobní potenciál na pracovním trhu. Své bohaté zkušenosti shrnul do nové knihy s názvem Jak najít práci ve 21. století.
V rozhovoru pro Český rozhlas České Budějovice Jan Tegze potvrzuje, že v dnešní době hrají na pracovním trhu důležitou roli sociální sítě. I tak se ale bez nich uchazeči o práci stále obejdou. „Většina náborářů se na sociálních sítích pohybuje. Když jste na nich vidět, firma vás může oslovit, aniž by měla vypsanou konkrétní pozici. Ale práci samozřejmě seženete i bez nich,“ ujišťuje.
Přímo pro pracovní trh je určená sociální síť LinkedIn. Primárně na ní chodí také náboráři a personalisté. Kandidáty je ale možné hledat i na ostatních platformách, jako jsou Facebook nebo Instagram.
„Lidé na těchto sítích sdělují informace o sobě a projevují zájem o některá témata. Přímo na Facebooku jsou i určité skupiny pro hledání práce, takže náboráři pak mohou někoho oslovit napřímo,“ vysvětluje Jan Tegze.
Celý rozhovor s náborářem a personalistou Janem Tegzem si poslechněte online.
Související
-
Řadu činností převezme umělá inteligence, ale tekoucí umyvadlo stále bude muset opravit člověk
Prostřednictvím krajské pobočky úřadu práce v Českých Budějovicích zaměstnavatelé nejčastěji hledají řidiče nákladních aut. Žádaní jsou i zedníci, tesaři nebo pokrývači.
-
Ministerstvo práce má e-shop. Můžete si v něm vybrat vzdělávací kurzy, na které vám stát přispěje
Zlepšit dovednosti, a tím i sebevědomí lidí, kteří si myslí, že už lepší práci neseženou, má projekt Jsem v kurzu. Přehledně nabízí rekvalifikační a digitální vzdělávání.
-
V Česku už bude pět milionů lidí starších 55 let. Dobré příklady jejich zaměstnávání oceňuje soutěž
Zaměstnávat lidi ve věku nad 55 let je někde běžné, někde nezvyklé. Jak ale bude populace stárnout, bude sílit potřeba starší pracovníky na trhu umístit a udržet.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka