Káva ve dvou od českobudějovické skupiny DRC otevře první vzpomínku na rozhlasový Jihočeský folkový večer

Letošní podzimní sezónu hudebních akcí ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice otevřel stejně jako vloni dvojkoncert nazvaný Jihočeský folkový večer. Druhá polovina programu tentokrát patřila Devítce v čele s Jindřiškou a Honzou Brožovými. A tu úvodní část čtvrtého říjnového večera s úspěchem obstarala kapela DRC.

DRC se pohybuje na jihočeské folkové scéně ještě déle než Devítka, letos vstoupil do Kristových let. A ještě nedávno byl DRC duo. Předtím však kapelou prošla plejáda interesantních osobností a každá z nich dotvářela její hudební obraz, do nějž se vešly rovněž námluvy s jemným rockem.

V současnosti už je DRC zase rozšířený – o kvalitní posily: kytaristu Vítka Zichu, baskytaristku a zpěvačku Kristínu Dlouhou Nídlovou a Honzu Švejkara mladšího s foukací harmonikou.

Před dvěma roky vydal DRC milé album, v pořadí čtvrté, Káva ve dvou. A jeho titulní písničku, na jejíž hudební složce se podíleli, ostatně jako na všech ostatních, Hanka a Honza Švejkarovi a text napsal Zbyšek Raška, si můžete poslechnout v Koncertních ozvěnách od Tří lvů hned jako první.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.