Karolina Mikšíková popisuje svůj život, na který metr nestačí

2. březen 2018

Radosti a strasti, které provázejí život mladé dívky na vesnici, popisuje kniha Život, na který metr nestačí Karoliny Mikšíkové. Vydalo ji nakladatelství Ikar a už ji přečetla autorka pořadu Dámská jízda Mirka Nezvalová.

Karolina Mikšíková je zakladatelka úspěšného blogu Karolina: Život, na který metr nestačí a ve své knižní prvotině se pustila tam, kam se dosud (téměř) nikdo nevydal. Jako pětiletá se s mámou Danielou a mladším bratrem Bertíkem odstěhovala z Prahy na vesnici, což ji už navždy poznamenalo.

Prvotní plán vybudovat si na vsi klidné bydlení se rozpadl poměrně brzy – ve chvíli, kdy se Daniela rozhodla pro chov koz. Dále ovcí, slepic, koní, psů a mnoha dalších zvířat. Společně se zbytkem rodiny se tak Karolina nedobrovolně vydala na cestu pravého chovatele a zemědělce, na cestu, ze které není úniku.

Zároveň je to dvacetiletá holka jako každá jiná, chce vypadat k světu a třeba si i najít kluka. Což při její výšce ke dvěma metrům není právě snadné. Na Karolinin život se obyčejná pravidla jednoduše nevztahují, což ovšem neznamená, že by si z něj nedokázala dělat nepřekonatelným způsobem legraci.

Autorka pořadu Dámská jízda Mirka Nezvalová knihu chválí. „Chvílemi jsem se nahlas smála. Je to takové příjemné odpočinkové čtení, protože Karolina Mikšíková si umí udělat legraci ze všeho. Třeba se dočtete, kterak maminka Daniela objevila velkou skládku odložených vánočních stromků a usoudila, že právě tyto stromky by mohly chutnat jejich kozám. Do příběhů se můžete začíst, kdykoli budete potřebovat zlepšit náladu,“ hodnotí.

Všechny články k pořadu Dámská jízda najdete ZDE.

Spustit audio