Kabelkový veletrh už pomohl více než 150 talentovaným Jihočechům. Začala sbírka kabelek na další ročník

15. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kabelkový veletrh

S nečekaným úspěchem se setkal charitativní Kabelkový veletrh Deníku, který se v Českých Budějovicích poprvé uskutečnil v roce 2014. I letos proto lidé budou moci koupit kabelky za symbolické ceny a zároveň pomoci mladým talentům.

„Když jsme začínali, čekali jsme, že se nám sejde pár kabelek a spíš si tam s dámami pěkně popovídáme, a teď je z toho obrovské tržiště plné krásných kabelek, bižuterie a dětských knih,“ říká Mirka Jindrová z jihočeské redakce Deníku.

Proto organizátoři vyhlásili sbírku na další, už sedmý ročník. Kdo má doma kabelky, které se mu už nehodí, ale stále jsou v dobrém stavu a mohou udělat radost někomu jinému, může je darovat, a podpořit tak dobrou věc.

V provozu jsou sběrná místa, například v redakcích Deníku, infostánku v nákupním centru IGY v Českých Budějovicích nebo na recepci Českého rozhlasu České Budějovice. „Kompletní seznam sběrných míst najdete na webových stránkách Deníku. Můžete si ho zřídit i sami, sejít se s kamarádkami, vybrat kabelky a my si je pak rádi odvezeme,“ dodává Mirka Jindrová.

Zároveň je možné darovat bižuterii a dětské knihy. „To jsou nádherné kousky, ale děti z nich vyrostou skoro rychleji než z oblečení. Dětské knihy nám dělají velkou radost a vždy se rádi díváme na to, jak maminky přijedou i s dětmi a vybírají,“ komentuje Mirka Jindrová.

Samotný Kabelkový veletrh se uskuteční ve středu 9. září 2020 od 10 hodin v pátém patře garáží IGY centra v Českých Budějovicích.

Čtěte také

Návštěvníci tu koupí veškeré darované předměty za symbolické ceny. „Kabelky stojí 20, 50 a 100 korun, jen některé speciální kousky od osobností jsou za vyšší ceny. Je to navržené tak, že si každý vybere kousek, který se mu líbí, a nemusí přemýšlet, jestli na něj má,“ připomíná Mirka Jindrová.

Akce má od samého počátku charitativní záměr. Jejím cílem je podpořit jihočeské talenty. Peníze se přerozdělují prostřednictvím nadačního fondu Jihočeské naděje. V uplynulých šesti letech získalo příspěvek z výtěžku Kabelkového veletrhu více než 150 dětí a mladých lidí.

Každý rok podle Mirky Jindrové Kabelkový veletrh vynese kolem 200 tisíc korun. „Celá částka jde k talentům, jedná se o sportovce, umělce i vědce. Vybavili jsme třeba domácí laboratoř nebo poslali studenta na sportovní soustředění do zahraničí. Prostě jsou to částky, které pomohou rodině zvládnout nějaký mimořádný výdaj,“ uzavírá.

Spustit audio

Související