K těm, kteří to hodně potřebují, už dorazil z černobílého Dynama velmi bohatý Ježíšek

21. prosinec 2020 14:30
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Fotbalisté týmu Dynamo České Budějovice

Hráči prvoligového týmu SK Dynamo České Budějovice se zapojili do charitativní akce. Specialista marketingu fotbalového klubu SK Dynamo České Budějovice Milan Džuba vysvětluje, do čeho se fotbalisté ve vánočním čase pustili. 

Mimochodem kde jsme se sešli: 

„V Českých Budějovicích na velkém parkovišti za východní tribunou fotbalového stadionu od ulice Boženy Němcové v rámci sbírky potravin pro Potravinovou banku Jihočeského kraje," popisuje Milan Džuba. A protože jsme vždy v našem pořadu, ve kterém měříme brankami, body a vteřinami, naprosto přesní, tak vám vysvětlíme, proč přímo hráči Dynama dnes dopoledne nedorazili:

„Hráči mají hodně nabitý program, protože v posledním týdnu odehrají tři ligová utkání, takže jsme rádi, že nás podpoří alespoň finančně a to je pro nás velmi důležité.“

Protože, jak potvrzuje Milan Džuba, jedním z úkolů vrcholového sportu obecně je pomáhat třeba těm, kteří na své cestě životem neměli tolik štěstí:

„Pro fotbalové Dynamo je to určitě jedna z priorit, my třeba dlouhodobě podporujeme českobudějovické centrum Bazalka. Před letošními Vánocemi máme několik projektů, konkrétně jsme třeba věnovali dárečky pro děti z dětských domovů v Horní Plané a společně s nadací Jihočeské naděje podporujeme také dětský domov v Písku. Podpořili jsme také projekt Českého rozhlasu, konkrétně Ježíškova vnoučata, kde jsme koupili dárek klientům českobudějovického Alzheimer centra.“

A teď  tedy Dynamo přispělo do potravinové banky Jihočeského kraje.

„Potraviny budou následně přerozděleny matkám samoživitelkám a také dalším lidem, kterých se dotýká aktuální koronavirová situace,“ dodává Milan Džuba.

A společně ruku v ruce s fanoušky se podařila nashromáždit celá spousta těstovin, rýže, luštěnin, dětské výživy, mléka, oleje, cukru, nebo základní a dětské drogerie. A tak, jak potvrdil specialista marketingu nejlepšího jihočeského klubu, k těm, kteří to hodně potřebují už dorazil z černobílého Dynama velmi bohatý Ježíšek.

Sportovní ozvěny výsledkově

Fotbalisté Dynama si bohužel nenadělili body v Jablonci, podlehli 1:2. Zato Volejbalisté Jihostroje zvládli  tříbodově oba domácí zápasy. Aero Odolena Voda porazili 3:0, Kladno 3:1.  

Hokejisté  Českých Budějovic v reprezentační přestávce trénovali. A generální  manažer klubzu Madeta Motor Stanislav Bednařík se vyjádřil k pohledu do blízké budoucnosti, kdy se možná bude měnit majitel marketingových práv na hokejovou extraligu:

„Ve věci budoucího nového marketingového partnera extraligy mám celkem jasno, současná současná smlouva s BPA vyprší po sezóně 22/23 a domnívám se, že mělo vypsat naprosto standardní transparentní výběrové řízení na nejvhodnějšího partnera pro extraligu.“

A ještě výsledek z interligy házenkářek: Písek – Most 22:29.

Do tabulky dnes nahlédneme nad vysokou síť. Volejbalisté Jihostroje jsou na prvním místě. Ve čtrnácti zápasech tým trenéra René Dvořáka nasbíral celkem 34 body.

V domácím prostředí se v úterý představí fotbalisté Dynama České Budějovice. Uzavřou tak kalendářní rok 2020. O zápase s Příbramí, který začne už v 15 hodin, určitě uslyšíte ve vysílání Českého rozhlasu.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Nejnovější zprávy

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová