K bylinkám mě přivedla babička a k psaní dcery, říká Jarmila Mandžuková

17. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy K bylinkám mě přivedla babička a k psaní dcery, říká Jarmila Mandžuková

„Paradoxně jsem začala s prvními pokusy psaní, když jsem čekala dcery - dvojčata: Nemohla jsem jíst vůbec maso a tak jsem začala vymýšlet a zkoušet recepty, které by mi chybějící látky nahradily," prozrazuje autorka dnes už více než stovky populárně naučných knih Jarmila Mandžuková.

Jako vystudovaná zemědělská inženýrka vždy byla zvyklá hledat argumenty na podporu svých tvrzení. Právě proto ji bavilo je hledat v nejrůznějších vědeckých i dalších publikacích a ve srozumitelné formě předkládat čtenářské veřejnosti.

„Musím se přiznat, že jsem dost pilná a opravdu píšu denně. Třeba ale na knihu Léčivá síla vody jsem potřebovala více než půl roku. A o bylinkách jsem věděla hodně do své babičky, která jich vždy měla plné záhonky a uměla o nich poutavě vyprávět." dodává Jarmila Mandžuková.

Například v jedné ze svých posledních knih Bylinky - léčivá moc přírody se lidé mohou dočíst nejen o léčivých, ale i kulinářských vlastnostech těchto malých a často nenápadných rostlin, které mohou prospět našemu zdraví.  

Celý pořad si poslechněte online, nebo si jej stáhněte k pozdějšímu poslechu do svých počítačů či mobilů.

autoři: Český rozhlas České Budějovice , Mirka Nezvalová | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.