Jindřichohradečtí usilují o dotace na splaškovou kanalizaci v Radouňce

2. září 2010

Jindřichův Hradec podnikl další krok k výstavbě splaškové kanalizace v Radouňce. Kanalizace je v této místní části Jindřichova Hradce nezbytnou podmínkou k jejímu dalšímu rozvoji, i přesto na ní místní čekají už několik let.

Nová kanalizace by měla přijít na 87 milionů korun, proto se město snaží získat na stavbu také dotace. V tuto chvíli už jsou splněny všechny podmínky pro získání dotace. Jediné, co jejímu poskytnutí brání, je provozovatelská smlouva, která je podle ministerstva životního prostředí uzavřená na příliš dlouhou dobu.

Na svém posledním zasedání proto jindřichohradečtí zastupitelé provozovatelskou smlouvu a její případnou změnu projednali. Výsledek jednání shrnul tajemník jindřichohradecké radnice Karel Přibyl: „Zastupitelstvo vybíralo ze dvou variant – zda smlouvu upravit, ale ušlý zisk provozovateli kompenzovat, nebo jít cestou menšího rizika, upravit finanční modely a dobu provozovatelské smlouvy ponechat. Zastupitelstvo se rozhodlo pro druhou variantu – pro ponechání a nezasahování do provozovatelské smlouvy, tedy pro cestu menšího rizika.“

Protože Jindřichův Hradec provozovatelskou smlouvu ponechá v původním znění, získá z Operačního programu Životní prostředí menší dotaci, celkem to bude zhruba 38 milionů korun.

Jak ale zastupitelé na svém zasedání podotkli, částka, kterou by provozovateli museli při změně smlouvy vyplatit, by se blížila rozdílu, o kolik bude dotace nižší.

Spustit audio