Jihočeským Živnostníkem roku je žena. Vyrábí oblečení pro rodiče, kteří nosí děti na těle

Dítě v šátku

Na mateřské dovolené si ušila první bundu, ve které mohla nosit své první dítě. Teď už takové oblečení vyrábí ve vlastní firmě a zaměstnává další lidi. Rehanu Ježkovou odborná porota zvolila Živnostníkem roku Jihočeského kraje.

Rehana Ježková zastává názor, že narozené děti patří k mámě. Obě své děti nosila v šátku. Pak začala upravovat i bundy a kabáty tak, že do nich šila vpínací vsadky. Nyní její malá firma prodává oblečení i na internetu a v posledních letech roste. Zájem matek o tento typ oblečení a životní styl totiž sílí.

V jihočeském kole soutěže dále zabodovalo malé rodinné pekařství, ale také detektivní a bezpečnostní agentura, která zaměstnává především lidi s tělesným postižením. O titul bojoval i malý podnik, který prodává antikoncepční pomůcky pro ženy, nebo muž, jenž vyvíjí diagnostické metody práce s dětmi a dospělými.

V kategorii firem zvítězila společnost Briklis. Ta se specializuje na výrobu lisů. Začínala s lisy na zpracování dřevěného odpadu, z pilin a třísek vyráběla brikety, nyní stejným způsobem dokáže zpracovávat i další druhy odpadu. Vyrábí například lisy na železné třísky.

Na druhém místě skončila firma, která vyrábí plastová okna a ocelové výztužné profily, třetí příčku obsadil malý rodinný pivovar s restaurací z Vimperka.

Vítězové jihočeského klání postupují do celorepublikového finále. Utkají se před odbornou porotou v prosinci v Praze.