Jihočeský souhrn

Víkendových parlamentních voleb se na jihu Čech zúčastnilo 58 procent oprávněných voličů. Zvítězila Česká strana sociálně demokratická, která získala přes 30 procent hlasů. Zhruba o čtyři procenta méně získali občanští demokraté, třetí místo obsadila KSČM s 18 procenty hlasů. Čtvrtá Koalice dostala 12 procent hlasů. Na jihočeský region připadá 12 poslaneckých mandátů.

Dětští zastupitelé z Českých Budějovic, Strakonic a Tábora si dnes dali dostaveníčko v krajském městě. Na programu mají nejen hodnocení své práce za uplynulý rok a také jednání ve dvou sekcích - cyklistická doprava ve městě a kriminalita dětí.

Třicítka volných míst je stále ještě v novém Domově seniorů Pohoda v Netolicích. Obsazeny jsou už ale všechny jednolůžkové pokoje a zbývají jen dvoulůžkové. Podle starosty Netolic Oldřicha Petráška se do domova hlásí i lidé z celé republiky.

Národní kolo soutěže Malý zahrádkář pro žáky základních škol se o víkendu odehrálo v Táboře. O titul se utkalo 80 soutěžících. Vítězstství si nakonec odnesli Alena Kulíšková z Nového Jičína v kategorii mladších žáků a Helena Gálová z Hodonína v kategorii starších žáků.

Fotbalistům SK České Budějovice B se podařilo udržet Českou fotbalovou ligu. Zvítězili 2:1 ve velmi vyrovnaném utkání na hřišti Hradce Králové B.

Ve 29. kole fotbalové divize A se hrálo s těmito výsledky: Rokycany podlehli Sezimovu Ústí 1:2, Motorlet se rozešel smírně s Milevskem 2:2, stejným výsledkem skončil i zápas Písku s Přešticemi, Chlumčany nestačily na uhelné sklady Praha 1:2, Strakonice porazili béčko Příbrami 2:1, Třeboň - Klatovy také 2:1. V posledním utkání si fotbalisté Třeboně neporadili s Kaplicí a prohráli 0:1.

Nohejbalisté Lokomotivy České Budějovice porazili Žatec 6:1 a Plzeň-Bolevec 6:2. Těmito dvěma vítězstvími si Lokomotiva bez ohledu na další výsledky zajistila po základní části 1. ligy, účast v první čtyřce. Nyní bude systémem doma-venku bojovat o jedno postupové místo do příštího ročníku Extraligy.