Jihočeský souhrn

Jižní Čechy

Městské divadlo v Českém Krumlově ruší nedělní představení. Vzhledem k nepředpokládanému odletu herce Karla Rodena do Spojených států na natáčení nelze odehrát plánované představení inscenace Lidumor aneb Má játra beze smyslu v neděli 3. března v 19 hodin v Českém Krumlově. Vstupenky je možné vrátit v předprodejích, kde byly zakoupeny.

Zvýšená bezpečnostní opatření mohou čekat diváci na Rallye Šumava, úvodním podniku mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Ke zpřísnění opatření přistoupili pořadatelé po sobotní blovické nehodě, při níž byl jeden fanoušek usmrcen a další tři zraněni. Rallye Šumava se uskuteční na Klatovsku a Vimpersku v pátek 15. a sobotu 16. března.

Lyže značky Head se budou vyrábět v Čekých Budějovicích. Vyrábět je bude společnost Head Sport, která dosud dělala tenisové rakety. Firma pro rozšíření výroby musí postavit novou halu. Její základní kámen byl položen v únoru na pozemcích, které v sousedství svého areálu společnost získala po dlouhých a složitých jednáních od Českých drah. Head Sport má zhruba 330 zaměstnanců - pro výrobu lyží, která se do Českých Budějovic přesune z mateřské rakouské společnosti Head, se připravují jednak ti, kteří dnes pracují na výrobě tenisových raket, firma ale počítá také s přijímáním nových zaměstnanců.

Rada města České Budějovice odsouhlasila návrh obecně závazné vyhlášky na zavedení dvousložkové formy úhrady vodného a stočného. Zastupitelé pak příští týden rozhodnou, zda bude od dubna v krajském městě zachován stávající způsob placení vodného a stočného pouze podle odebraného množství, nebo bude zavedena forma dvousložková. V té by vedle platby za odebrané množství vody lidé platili i stálý paušál.

V neděli 3. března pořádá Kynologický klub České Budějovice ve svém areálu na Litvínovické ulici ojedinělou akci pro veřejnost. Zájemcům se dostane informací a rad v oblasti výcviku, chovu, veterinárních problémů i legislativy.

Vyrovnaný rozpočet ve výši zhruba 44 milionů korun bude mít pro letošní rok město Horní Planá na Českokrumlovsku. Rozhodli o tom zastupitelé na svém posledním jednání. Největší investiční akcí budou centrální rozvody tepla do prostoru náměstí, což představuje přibližně 9 milionů korun. Jak nám sdělil starosta Jiří Hůlka, zastupitelé podpořili také zájem města odkoupit od ministerstva vnitra, respektive severočeské Správy Policie ČR pozemek v hodnotě bezmála 600 tisíc korun.

Kvůli reformě státní správy bude muset ještě letos radnice ve Vimperku koupit novou budovu, v níž budou pracovat úředníci, kteří na radnici přejdou většinou z okresního úřadu.

Na jihu Čech očekávejte zítra většinou zataženo, občas déšť nebo déšť se sněhem, od středních poloh sněžení. Noční teploty kolem nuly, denní mezi 2 a 5 ti stupni Celsia, v tisíci metrech nad mořem slabě pod 0. Vát bude slabý severovýchodní vítr. Biometeorologická předpověď udává pro zítřek st. č. 2, tedy střední zátěž. Vyhlídka na neděli: Oblačno až polojasno, místy sněhové přeháňky, teploty podobně jako v sobotu.