Jihočeský souhrn

Jihočeský kraj uvolnil 2,4 milionu korun na přípravu projektu rekultivace odkališť po zpracovně uranových rud MAPE v Mydlovarech na Českobudějovicku. Změnu rozpočtu včera schválilo krajské zastupitelstvo. Kraj tak podpoří sdružení obcí Blata, které požádalo o příspěvek na tento ekologický projekt z evropského programu ISPA.

Škody za přibližně 200.000 korun napáchala na energetické síti v jižních Čechách vichřice, která se zde přehnala v neděli a v pondělí. Všechny závady už technici odstranili. Nejvíce se vichr podepsal na elektrickém vedení na Českokrumlovsku a Jindřichohradecku.

Velešínští zastupitelé rozhodli, že radnice přispěje k finanční sbírce, kterou vypsalo město Kaplice na zakoupení terénní sanitky pro oblast Kaplicka. Sanitku by měla provozovat českokrumlovská nemocnice.

Jihočeský hejtman Jan Zahradník se spolu s představiteli ostatních krajů setkal včera s prezidentem Václavem Havlem. Ten se zajímal nejen o průběh druhé etapy reformy veřejné správy, ale také o podmínky, za kterých kraje v současné době pracují , rozpočtové výhledy na příští rok a spolupráci krajů s partnery v EU.

Českobudějovičtí policisté hledají svědky dopravní nehody, která se stala v pondělí pět minut po šesté hodině ranní na křižovatce ulici Pražská a Okružní. Došlo zde ke srážce dvou vozidel. Řidič dodávky Renault jel po Pražské ve směru od Nemanic a při odbočování vlevo se v křižovatce srazil s protijedoucím vozidlem Škoda Felicia.

Moderní gymnastka Dominika Červenková ze sportovního klubu moderní gymnastiky Máj České Budějovice vyhrála 5. ročník ankety Nejlepší jihočeský sportovec do 15.let. Na druhém místě skončila kanoistka Jiskry Týn nad Vltavou Martina Daňhelová následovaná plavkyní Andreou Stojanovou z českobudějovického Koh-i-nooru. V kategorii družstev si nejvyšší ocenění odnesli mladší dorostenky házenkářky Sokola Omnitech Písek.

Na jihu Čech očekávejte dnes oblačno, ojediněle slabý déšť. Teploty se budou pohybovat mezi 11 a 14 stupni, v tisíci metrech nad mořem kolem 7 stupňů Celsia. Vát bude mírný západní vítr. Biometeorologická předpověď udává pro dnešek st. Č. 1 - tedy mírnou zátěž.