Jihočeský souhrn

Jižní Čechy

Okresní hospodářská komora v Jindřichově Hradci pořádá zítra ve svém sídle v dopoledních hodinách dva informační semináře. V prvním semináři se zájemci seznámí s programem Sapard, v druhém dostanou informace o programech podpory malého a středního podnikání pro letoší rok. Semináře povedou odborníci z ministerstva průmyslu a obchodu.

Hladiny jihočeských řek dosáhly na třech místech úrovně prvního stupně povodňové aktivity, tedy bdělosti. Meteorologové nevylučují, že některé řeky dosáhnou během dne i druhého stupně - pohotovosti. Podle informací Českého hydrometeorologického ústavu překročily hranici pro první stupeň Otava na Modravě a v Sušici na Klatovsku a Nežárka v Lásenicích na Jindřichohradecku.

Lyžařský areál Kramolín u Lipna dnes dopoledne ohlásil prozatímní ukončení provozu. Jeho provozovatelé upozorňují, že v důsledku trvajícího teplého počasí je už v dolní části sjezdovek nedostatek sněhu.

Mé prázdninové dny a sny. To bylo téma literární soutěže pro žáky základních a středních škol, kterou vyhlásilo město České Budějovie spolu s jihočeskými spisovateli a básníky. Vítězové dnes ve 14 hodin převzali ceny v obřadní síni českobudějovické historické radnice.

Schwarzenberský plavební kanál bude i letos využíván k ukázkám plavení dřeva. Na termínech se shodli plavební ředitel kanálu Hynek Hladík, Správa národního parku Šumava a rakouským klub turistů.

Hospodářská budovat hořela v neděli v Zubčicích na Českokrumlovsku. Oheň, který lokalizovali hasiči z Českého Krumlova, zničil krov a střešní krytinu objektu. Vyšetřovatel Hasičského záchranné sboru stanovil jako předběžnou příčinu požáru jeho založení cizí osobou.

Na jihu Čech má být zítra převážně polojasno, na Šumavě až oblačno, místy čekejte slabý déšť. Nejnižší noční teploty 8 až 5, nejvyšší denní 11 až 14 stupňů, v 1000 m na horách 7 stupňů Celsia. Mírný západní vítr povane rychlostí 3 až 7 m/s, v nárazech a na horách okolo 15 m/s. Rozptylové podmínky: dobré. Biometeorologická předpověď: stupeň č. 1 - mírná zátěž.