Jihočeský souhrn

Průlom ve vzájemných vztazích jindřichohradecké Hospodářské komory a Jihočeské hospodářské komory znamená nedávné společné jednání, kterého se zúčastnil i prezident Hospodářské komory České republiky Zdeněk Somr. Tyto instituce by napříště měly podle Marty Pejchalové spolupracovat a ne si konkurovat.

Až do poloviny února si občané Českého Krumlova mohou ve vestibulu radnice na náměstí Svornosti prohlédnout návrh územního plánu města. Své připomínky a podněty mohou uplatnit do 2. března. Jeho veřejné projednávání se uskuteční 7. února.

V Rakousku dnes večer končí podpisové referendum nazvané Veto proti Temelínu. Krajně pravicová strana Svobodných připravila podpisovou akci proti vůli svého koaličního patnera - lidovců. Ministr životního prostředí Wilhelm Molterer ji označil za škodlivou. Odborníci předpokládají, že petice nemá naději iniciovat skutečné referendum, ani pokud ji bude muset projednávat parlament.

Čtvrteční požár budovy českobudějovické kriminální služby neovlivní další objasňování trestné činnosti pachatelů, kteří založením ohně zřejmě chtěli zničit důležité dokumenty. Podle policie požár nezpůsobily výbušniny, jak uvedla některá média.

Tragická dopravní nehoda se stala v sobotu patnáct minut po šesté hodině ranní na silnici u obce Nová Ves na Českobudějovicku. Řidič osobního vozidla Peugeot, jedoucí z Českých Budějovic na Týn nad Vltavou na rovném a přehledném úseku v mírném stoupání patrně podlehl, vjel do protisměru a zde se střetl s protijedoucí Š 120. Její 24 letý řidič zraněním na místě podlehl, jeho 22 letý spolujezdec utrpěl středně těžké zranění. Viník nehody byl zraněn lehce. Orientační dechová zkouška potvrdila u řidiče osobního vozidla Peugeot alkohol, podrobil se také odběru krve.

Veřejná prezentace návrhu regulačního plánu historického jádra Českých Budějovic se uskuteční dnes od 16.00 hodin v zasedací místnosti magistrátu. Dnešní prezentace bude věnována samostatnému pojednání o vodě.

Na jihu Čech očekávejte dnes většinou zataženo s občasným deštěm, na horách zpočátku srážky smíšené, během odpoledne ustávání srážek a protrhávání oblačnosti. Teploty se budou pohybovat mezi 7 a 10 stupni Celsia, v tisíci metrech nad mořem bude kolem šesti stupňů nad nulou. Čerstvý západní vítr s nárazy až 20 metrů za sekundu bude během dne slábnout. Biometeorologická předpověď udává pro dnešek stupeň č.1 - mírná zátěž.