Jihočeský souhrn

Jižní Čechy

Ve výcvikovém prostoru Boletice vrcholí příprava prvního společného česko-slovenského praporu KFOR. Vojáci se připravují na mírovou misi v Kosovu, kam odlétají v únoru. Zítra končí čtyřdenní odborné taktické cvičení, dnes včer vojáky čeká polní mše.

Průlom ve vzájemných vztazích jindřichohradecké hospodářské komory a Jihočeské hospodářské komory znamená včerejší jednání, kterého se zúčastnil i prezident Hospodářské komory České republiky Zdeněk Somr. Tyto instituce by napříště měly podle Marty Pejchalové spolupracovat a ne si konkurovat.

Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou je až do odvolání z technických důvodů uzavřena. Českému rozhlasu to sdělilo vedení galerie.

Obsluha prvního bloku Jaderné elektrárny Temelín stabilizovala v noci výkon reaktoru na 90 procentech. Na této úrovni provede některé pravidelné zkoušky. Po nich by měl výkon reaktoru vzrůst na 100 procent. Potom provozní personál blok opět na tři týdny odstaví a připraví ho na komplexní vyzkoušení při šestidenním nepřetržitém provozu.

První dva týdny zkušebního provozu má za sebou Poradenské a kontaktní centrum Citadela v Třeboni. Sdružení se zabývá především tzv. streetworkem, čili roznáškou injekčního materiálu a eventuálně potravinové pomoci drogově závislým v okrese Jindřichův Hradec.

Prvoligoví hokejisté Písku prohráli v Prostějově 1:6. Ve druhé hokejové lize skupině Střed porazil Jindřichův Hradec Havlíčkův Brod vysoko 7:1, Milevsko přehrálo Hradec Králové 7:4 a Tábor vyhrál těsně na ledě Nymburku 1:0. Ve skupině Západ prohrály Strakonice se Sokolovem 2:5.

Volejbalisté Českých Budějovic zdolali v pátém kole Klubového poháru slovinský klub Kamnik 3:2 na sety a udrželi si alespoň malou naději na postup.

Na jihu Čech zítra čekejte většinou zataženo, na horách zpočátku přechodně polojasno. K večeru od západu místy sněžení. Nejnižší noční teploty -5 až -8 stupňů, nejvyšší denní -3 až nula. Mírný jihozápadní vítr povane rychlostí 2 až 5 m/s. Biometeorologická předpověď - 2.