Jihočeský souhrn

Jižní Čechy

21 projektů podpoří finančně ještě v tomto roce krajský úřad. Rozhodla o tom dnes Rada kraje. Z celkové částky jednoho milionu korun určené na projekty získají největší díl - po sto tisících korunách - tři subjekty.

Svaz měst a obcí na dopracování projektu programu rozvoje cestovního ruchu, Integrovaná střední lesnická škola ve Vimperku na projekt Alej smíření v Táflově Huti a sdružení ROSA na projekt agroturistiky.

V areálu bývalé vojenské nemocnice bude dnes otevřeno ortopedické oddělení. Podle ředitele českobudějovické nemocnice doktora Jiřího Bouzka právě skončená rekonstrukce s sebou přináší větší komfort pro pacienty. Ti najdou nově na ortopedii nejen výrazně kvalitnější sociální zařízení, ale také větší počet lůžek. Podle Jiřího Bouzka zvýšení lůžkové kapacity už v příštím roce umožní větší počet operačních výkonů. Tím se zkrátí i čekací doby na některé operace.

Na 30 milionů korun by podle předběžné kalkulace přišla oprava Krumlovského mostu přes řeku Malši v Českých Budějovicích. Most spojující Senovážné náměstí s Lidickou třídou by se měl dostat v brzké době do majetku města a magistrát uvažuje, že se bude snažit na jeho opravu získat prostředky ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Studentům píseckých středních škol přednášel dnes v tamním divadle místopředseda sněmovny Ivan Langer na téma právo a svoboda. Na tiskové konferenci se poté vyjádřil k postupu ředitele úřadu vyšetřování Miroslava Antla a vyšetřovatele Vladimíra Machaly v cause ředitele TV Nova Vladimíra Železného.

Ze severopolského Štětína vyjel dnes krátce po poledni železniční transport jaderného paliva pro elektrárnu společnosti ČEZ v jihočeském Temelíně. Informace o překládání paliva ve štětínském přístavu dnes potvrdil mluvčí tamní radnice Przemyslaw Borowiecki. Mluvčí a.s. ČEZ Ladislav Kříž ČTK řekl, že převoz jaderného paliva patří z bezpečnostních důvodů mezi utajované skutečnosti a že on sám o něm žádné informace nemá. Dodal, že ve firmě je do této problematiky zasvěceno jen několik osob.

O dalším osudu českobudějovických Masných krámů jednal dnes dopoledne primátor Miroslav Tetter se dvěma z dalších spoluvlastníků.

0:00
/
0:00

V děkanském kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Vodňanech si v těchto dnech můžete prohlédnout putovní výstavu k zahájení procesu blahořečení kardinála Josefa Berana. Besedu s názvem Češi, církev a exil - s pražským biskupem monsiňorem Jaroslavem Škarvadou, připravila Česká křesťanská akademie ve Vodňanech na dnešek.

Hokejový gólman Roman Turek, strakonický rodák a bývalý brankář HC České Budějovice, podepsal včera s vedením klubu Calgary Flames novou smlouvu. Podle zámořského tisku se Turek upsal na čtyři roky, během nichž si vydělá devatenáct miliónů amerických dolarů. Nový kontrakt udělal z českého brankáře nejlépe placeného hráče v historii kanadského klubu z NHL.