Jihočeský souhrn

Jižní Čechy

Evropská politika a hodnoty je název semináře, který dnes od 15.30 pořádá v českobudějovickém hotelu Gomel Evropská akademie pro demokracii. Seminář zahájí předseda Senátu ČR Petr Pithart přednáškou na téma Základní politické proudy v Evropě.

Vláda přijala pravidelnou čtvrtletní zprávu o bezpečnosti jaderné elektrárny Temelín. Materiál konstatuje, že provozovatel Temelína zajistil ve třetím čtvrtletí jadernou bezpečnost tohoto zdroje. Po jednání vlády to řekl její mluvčí Libor Rouček. Zprávu zpracoval Státní úřad pro jadernou bezpečnost (SÚJB). Ten podle předsedkyně úřadu dany Drábové za celé období nezaznamenal žádný výrazný nedostatek v zajištění jaderné bezpečnosti elektrárny.

Zastupitelstvo města Velešín se na svém zasedání zabývalo návrhem na vytvoření platby za sběr a likvidaci komunálního odpadu formou místního poplatku na osobu.

0:00
/
0:00

Havarijní cvičení se dnes dopoledne koná v areálu jaderné elektrárny Temelín. Při cvičení zazní i siréna. Ta může být slyšitelná v blízkém okolí elektrárny. Na cvičení proto byli dopisem upozorněni i starostové okolních obcí, aby u lidí nedocházelo při zaslechnutí sirény z elektrárny ke zbytečným obavám.

Ve druhé hokejové lize skupiny Střed porazilo Milevsko Jindřichův Hradec 5:2 a Tábor zvítězil ve Žďáru nad Sázavou v prodloužení 4:3. Ve skupině Západ si Strakonice poradily doma s celkem Hvězda Praha 2:1.

V první hokejové lize si Písek přivezl debakl z Liberce, kde prohrál 10:3. Mezi druhou a dvanáctou minutou liberecký Musil čtyřmi brankami prakticky rozhodl o osudu utkání a dohnal tak oba písecké brankáře k dvojímu střídání. Další tři branky, které domácí do konce první třetiny přidali, odsoudili písecké k debaklu. Po první třetině tak Písek prohrával už 7:0. Liberecký Musil ještě přidal jednu branku a za celý zápas tak zaznamenal 5 gólů.

Dnes bude skoro jasno. Nejvyšší odpolední teploty 1 až 4 stupně, v 1000 metrech na horách kolem nuly. Vát bude slabý proměnlivý vítr. Biometeorologická předpověď: stupeň číslo 3 - což je vysoká zátěž .