Jihočeský souhrn

Jižní Čechy

Město Rudolfov požádalo České Budějovice o finanční spoluúčast při stavbě kanalizačního sběrače, který bude sloužit převážně Rudolfovu a přilehlým obcím. Sběrač bude napojen na budějovickou kanalizační síť a sveden do čističky odpadních vod.

0:00
/
0:00

Rakouští odpůrci jaderné elektrárny Temelín hrozí novými ostrými protesty. Hornorakouská platforma proti atomovému nebezpečí tak reaguje na včerejší prohlášení spolkového ministra životního prostředí Wilhelma Molterera, podle kterého má Česká republika právo uvést Temelín do provozu. Svou hrozbu ale protitemelínští aktivisté zatím nekonkretizovali.

Správy silnic začnou připravovat takzvanou Bílou knihu priorit investic a oprav komunikací druhé a třetí třídy v Jihočeském kraji. Do pololetí příštího roku by měla vzniknout jediná příspěvková organizace - Krajská správa a údržba silnic . Rozhodla o tom krajská rada.

Táborská radnice hodlá obnovit v domech, které patří městu, funkci domovníka. Ta dříve bývala běžnou součástí správy tamního bytového fondu. Domovnictví ale během posledních deseti let na území města Tábor prakticky vymizelo. Město přitom vlastní asi pět tisíc bytů, které má na starosti Bytes.

Jihočeský Krajský úřad zrušil rozhodnutí Okresního úřadu o dodatečném povolení změny rozestavěné stavby v jaderné elektrárně Temelín. Jedná se o úpravy technologických provozních souborů v objektu Budovy pomocných aktivních provozů. Okresní úřad povolil změnu stavby v červnu 2001. Proti tomuto rozhodnutí se Jihočeské matky a Calla odvolaly, protože rozhodnutí bylo podle nich vadné jak po stránce věcné, tak procesní.

Ke konci spějí pomalu podzimní výlovy jihočeských rybníků. Až do pátku loví třeboňští rybáři dvousethektarový Bošilecký rybník, dnes také ukončí dvoudenní výlov Starého Jezera. Na Strakonicku můžete do čtvrtka vidět rybáře na Dřemlinách.

Čtyřnásobná juniorská mistryně republiky v moderní gymnastice, česká reprezentantka 13 letá Dominika Červenková z oddílu SK MG Máj České Budějovice se skvěle představila na mezinárodním turnaji v Belgii. V konkurenci 69 gymnastek ze 17 zemí vybojovala 3. místo ve čtyřboji volných sestav a k tomu přidala dvě stříbrné a dvě bronzové medaile v jednotlivých disciplínách. V soutěži družstev pak ještě získali českobudějovické moderní gymnastky třetí místo za Bulharskem a Ruskem.

Zítra bude oblačno až zataženo, občas déšť. Na hřebenech hor srážky smíšené. Noční teploty 5 až 8, nejvyšší odpolední 8 až 11 stupňů Celsia. na horách kolem čtyř. Jihozápadní vítr povane rychlostí 5 až 9, v nárazech kolem 20 metrů za vteřinu. Biometeorologická předpověď: stupeň č. 2 - střední zátěž.