Jihočeský souhrn

Jižní Čechy

Krajský úřad Jihočeského kraje nesouhlasí s tvrzením některých ředitelů, že zemědělské školy svírá finanční nejistota a hrozí jim kolaps. V oblasti mezd je prý zajištěno financování do konce roku bez nutných dramatických úspor. Peníze jsou podle úřadu i na nezbytné provozní náklady pro výuku, tedy na teplo a světlo.

Na 26. setkání se v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích sešli vedoucí turistických informačních center z celých jižních Čech. Jedním z bodů jejich programu bylo i vyhodnocení soutěže o Nejhezčí pohlednici Jihočeského kraje. Porota vybrala deset nejhezčích pohlednic v kategorii architektura a příroda.

0:00
/
0:00

Třídenními slavnostmi si ode dneška do 4. listopadu připomínají obyvatelé Jindřichova Hradce 401. výročí narození českého barokního skladatele a básníka Adama Michny z Otradovic. Slavnostmi chce město vzdát hold zdejšímu rodákovi a pozdějšímu měšťanovi, regenschorimu, varhaníkovi a pedagogovi Jezuitské koleje, který v Jindřichově Hradci žil v letech 1600 až 1672.

Lanovka na nejvyšší vrchol Blanského lesa - na Kleť - má za sebou pravidelnou podzimní údržbu. Už o tomto víkendnu ji opět budou moci turisté využít. Potvrdil nám to starosta Holubova Jaroslava Franěk.

Na 180 milionů korun přišla rekonstrukce průtahu českými Budějovice od Borku po Litvínovice. Nejvíce přitom dopravu ve městě po celý rok komplikovaly práce na mostě u sídliště Vltava, který musel vzhledem ke svému špatnému technickému stavu projít kompletní rekonstrukcí. Ta o tomto víkendu skončí.

0:00
/
0:00

Na českobudějovickém zimním stadionu se dnes v utkání 21. kola hokejové extraligy střetne domácí tým HC s Třincem. Zápas začíná v 17 hodin 30 minut. Příznivci volejbalu mohou přijít povzbudit prvoligový tým EGE České Budějovice. Ten dnes v 19 hodin nastoupí v hale Na sádkách proti Brnu. Zítra pak sehraje utkání s Poštornou, a to od 16 hodin na Meteoru.

Až v třetí desítce výsledkové listiny se objevili oba jihočeští silniční motocyklisté v kvalifikaci na zítřejší Velkou cenu Brazílie. Jaroslav Huleš obsadil 22. místo, Jakub Smrž byl čtyřiadvacátý.

Zítra očekávejte zataženo, mlhavo, ojediněle déšť nebo mrholení, na horách a odpoledne místy i v nižších polohách polojasno. Nejnižší teploty 3 až 6 st. C. Nejvyšší teploty 6 až 9 st.C, v místech s rozpuštěnou oblačností a v 1000 m.n.m. 10 st. C. Slabý většinou západní vítr 1 až 4 m/s. Biometeorologická předpověď: 3 - vysoká zátěž.